La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1244 Culés

konto usunięte

19

Dzisiaj jest bardzo gorący dzień w stolicy,podobnie było 74 lata temu,ale nie mówię tu tylko o temperaturze,ale o tym co się stało w Warszawie.Rozmawiałem dzisiaj z bardzo ciekawym człowiekiem,Panem Markiem powstańcem warszawskim,który podczas powstania przeżył rzeź na Woli.Opowiadał mi co się wtedy działo,jak Niemcy mordowali ludzi i nie patrzyli w ogóle na to czy ktoś ma 15 lat czy jest starszy.Ich bestialstwo było straszne.Nie oszczędzali nikogo,nawet sanitariuszy,którzy chcieli pomagać rannym.Ja podczas rozmowy z nim miałem na ręce biało-czerwoną opaskę,no bo były tam wcześniej oficjalne obchody,a potem właśnie możliwość rozmowy z powstańcami.I wtedy Pan Marek powiedział mi coś takiego ; posłuchaj mnie synu.Walczyliśmy w tym powstaniu po to,abyście wy teraz nie musieli w tych opaskach na rękach wystawiać się na smierć.Widziałem śmierć bardzo wielu młodych ludzi,często niewinnych,naiwnych,którzy mieli ogromne poczucie godności i wielka chęć wolności.Ciesze się,że tylu was młodych przychodzi i pamięta o nas,choć zdaje sobie również sprawę z tego,że byliśmy na przegranej pozycji,ale nie chce nikogo oceniać ani osądzać.Wiem,że pewne decyzje nie było dobre,ale stało się nie zmienimy już tego.
Potem przeszliśmy się kawałek,ulica gdzie trwały walki na Woli i mówię wam jak Pan Marek mi opowiadał co się działo w danych miejscach to starałem sobie wyobrazić to jakoś.Teraz nowoczesne budynki,chodniki itd a 74 lata temu miejsce gdzie ginęli ludzie.Aż mi się łzy zaczęły kręcić w oku,kiedy myślałem co tu się działo wtedy.
Kocham Warszawę,jestem warszawiakiem od urodzenia i wiem jedno jakieby nie były oceny powstania czy potrzebne czy nie,dzisiaj zapomnijmy o tym i szanujmy takich ludzi jak Pan Marek i wielu innych za to,że poszli tam i mieli marzenie tylko jedno wielkie marzenie,które nazywało się wolność.

konto usunięte

2

@Tito545 A Ja jestem Poznaniakiem mieszkającym od 20 lat pod Warszawą i mam wielki szacunek dla tych ludzi. Sam bardzo dużo czytałem i na nowo uczyłem się o Powstaniu Warszawskim czym zaraziłem syna i córkę.

0

@Tito545 Warszawiak z drugiego pokolenia? XD

konto usunięte

0

@Cvzx Nas niewielu zostało warszawiaków niestety ze względu na wydarzenia z 44 roku.Moja babcia zginęła od niemieckiej kuli była sanitariuszką,dziadek również uczestniczył w powstaniu był miedzy innymi w NSZ,i żyje do tej pory ma 94 lata.Jestem dumny ze swoich najstarszych przedstawicieli rodziny.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?