La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1788 Culés

konto usunięte

24

Czy wiesz że...#310
Skąd wzięło się przysłowie "Słowo się rzekło, kobyła u płotu"?

Powiedzenie to wiąże się z historią szlachcica- Jakuba Zaleskiego. Po śmierci swego brata chciał zająć jego stanowisko (starostwo). W tym celu wybrał się do Warszawy, do Króla Jana III Sobieskiego. Niestety nie zastał go na dworze gdyż władca przebywał na polowaniu. Napotkany dworzanin królewski zapytał szlachcica co będzie jeśli Król nie przychyli się do jego prośby. Zdenerwowany petent odparł: "To niech w ogon moją kobyłę pocałuje". Jakiś czas później pan Jakub został wezwany przed oblicze Sobieskiego w którym... rozpoznał spotkanego dworzanina! Król jeszcze raz zapytał co się stanie jeśli nie da stanowiska Zaleskiemu na co ten odparł-"Słowo się rzekło, kobyła u płotu". Odpowiedź spodobała się władcy i postanowił przychylić się do prośby szlachcica.

Ciekawostki historyczne z serii "Czy wiesz że..." codziennie o godzinie 20 :D

0

@Kajtek77 I co pocalowal ta kobyle w ogon?

konto usunięte

0

@czosnekfcb Raczej nie :P

0

@Kajtek77 Gościu uwielbiam Twoje ciekawostki ;)

konto usunięte

0

@czosnekfcb Miło mi :)

0

@czosnekfcb Skoro przychylił się do jego prośby to chyba nie musiał...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?