La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1492 Culés

konto usunięte

0

Dobra prawnikiem nie będę, ale teraz was spytam o dziennikarstwo sportowe(lub ogólnie dzienniakstwo) . Jestem humanista,lubię polski, historię, język obcy, łatwo mi to przychodzi

Czy po tych studiach trudno znaleźć pracę?

Kim można być?

I czy obowiązkiem jest być wcześniej w liceum na profilu human

Szczerze chciałbym pójść do technikum, mieć zawód ale później i tak pójść na studia, żeby w razie gdyby się nie udało z dziennikarstwem mieć jakieś plecy

Dziękuję za wszystkie sugestie

0

@Denver w tych czasach nie będziesz miał pleców po technikum, bez urazy ale ukończenie technikum do żaden sukces, tylko praktyka Cie czegoś nauczy bo da doświadczenie, a tak to będziesz rył teorie

2

@Denver Z tego co słyszałem to studia dziennikarskie mają bardzo słabą opinie ogólnie, a dziennikarzem możesz być z powodzeniem bez nich. Zabezpieczyłbym się jakimś konkretniejszym zawodem i dopiero potem próbował się gdzieś zahaczyć

0

@Denver Rok temu przy wyborze studiów interesował mnie kierunek dziennikarstwa sportowego w Bydgoszczy, kierunek zaoczny nie ruszył, zostało mi Wychowanie Fizyczne. Co do samej pracy próbuje już swoich sił ponad 3 lata w bydgoskiej prasie jako dziennikarz sportowy i mega ciężko wypromować swój warsztat. Mam za sobą współpracę z wygasłym już kujawsko-pomorskim "Magazyn Piłkarz", prowadziłem już strony 3 ligowej Wdy Świecie czy niżej sytuowanego Startu Pruszcz, lecz to doświadczenie nie przekłada się na zainteresowanie gazet ze złożonym CV bezpośrednio do redakcji. Dostałem 1 propozycje pisania felietonów za bagatela 100 zł kartki A4, gdzie trzeba włożyć sporo pracy w temat, który średnio Cię interesuje bo nie zawsze piszesz co lubisz

0

@Denver Wystarczy mieć na maturze rozszerzone te przedmioty, które są potrzebne (sprawdź na stronie uczelni wymagania na ten kierunek) i je dobrze napisać. Oczywiście to wymusza odpowiedni kierunek w liceum lub technikum. Bo samemu ciężko się będzie przygotować na rozsz. polski, wos, historie, j.ang itp.
Ale tak szczerze, to mi odradzano ten kierunek. I w sumie jak się spojrzy na drogę edukacji większości dziennikarzy, to gros ich nie miało wybranego tego kierunku. To coś mówi o tym kierunku. No i ta sama praca jest dość ciężka. Spójrz na rynek mediów sportowych. Dość wąskie grono. Przebicie się może trochę potrwać. Prawdopodobnie bez czegoś więcej niż dobre pisarstwo/głos/prezencje może się to nie udać. Ja bym szedł w zawód, chyba że masz jakieś inne zainteresowania, które możesz studiować.

0

@Denver Jestem dziennikarzem nie będąc po dziennikarstwie. Na dziennikarstwie uzyskasz doświadczenie techniczne, tzn. robienie setki, ustawienie się do kamery, redagowanie tekstów itp. Pamiętaj, chcesz być dziennikarzem sportowym? Musisz znać się na sporcie. A to czy ogarniasz kamerę czy nie, to można samemu się nauczyć.

Pamiętam, jak dawno temu wizytowałem w Gazecie Wyborczej. Wspominali, że spora część redakcji nie ukończyła dziennikarstwa, lecz wybrane obszary, którymi się zajmują.
Możesz kapitalnie występować w TV, ale co z tego skoro Twoja wiedza jest na poziomie mamuta?
W trakcie studiów, udzielaj się aktywnie w wielu NGO`s. Zyskasz kontakty, nowe znajomości, które procentują w przyszłości.
Decyzja należy do Ciebie.
Powodzenia!

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?