La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1129 Culés

konto usunięte

8

Wiele osób prowadzi tutaj swoje cykle, więc dorzucę od siebie cegiełkę. Seria dedykowana będzie fanom komiksów, uniwersum Marvela oraz DC, a także wszystkim, którzy dopiero złapią bakcyla. Codziennie przedstawiać będę mniej znane i oczywiste postaci z wyżej wymienionych uniwersów, może kogoś to zainteresuje. Pod każdym bohaterem zapraszam do dyskusji.

#5 Psylocke

Jak wspomniałem, dzisiaj jedna z moich ulubionych postaci-Psylocke. Postać tajemnicza, o której niewiele wiadomo. Jeżeli oglądałeś film X-men Apocalypse, to miałeś przyjemność zobaczyć jej umiejętności, gdy walczyła z bestią.

Nazywa się Elisabeth Braddock i urodziła się poza Stanami, bo w Anglii. Jej bratem bliźniakiem jest Captain Britain, czyli niejako odpowiednik amerykańskiego superżołnierza. Początkowo fascynowała ją moda i nawet angażowała się w pokazy jako modelka, aczkolwiek w międzyczasie, wieczorami, współpracowała z organizacją STRIKE, która jest zbliżona do brytyjskiego SHIELD. Psylocke była dosyć podatna na sugestie i manipulacje innych, dlatego też nierzadko przechodziła na "ciemną stronę mocy", jednakże rzadko kiedy na dłużej. Jej głównym wrogiem było dwóch villain`ów: Slymaster i Vixen. Pewnego dnia Elisabeth wpadła w ich pułapkę, w skutek czego Slymaster sprawił jej tęgi łomot, do tego stopnia... że wyłupał jej oczy. Na pomoc przybył brat, Captain Britain i zabił Slymastera w akcie zemsty. Psylocke była niewidoma, ale jej zdolności telepatyczne umożliwiały obserwowanie świata oczami innych, często przypadkowych ludzi, przechodniów itd. Później podczas podróżowania po Europie została porwana przez kilkuręką Spiral. Miała wówczas swój krótki epizod, podczas którego porywacze wszczepili jej zastępcze oczy (bioniczne- czyli tak jakby połączyli elektronikę z żywą materią). Gdy uciekła od swoich porywaczy i dołączyła do szkoły profesora Xaviera okazało się, że w tych oczach umieszczone były kamery, dzięki którym była śledzona. Po tych wydarzeniach przyjęła oficjalnie pseudonim PSYLOCKE.

No i przechodzimy do jednej z bardziej skomplikowanych historii, którą też szczerze mówiąc przestałem kiedyś śledzić, czyli do zamiany ciała Psylocke z Europejki na Azjatkę. W ogromnym skrócie, stało się to z powodu konieczności przejścia przez specjalny portal Siege Perilious, który tak jakby pozwalał zacząć życie na nowo. W pewnym momencie Psylocke przewidziała przyszłość, w której widziała śmierć współtowarzyszy xmen, wobec czego namówiła ich do przejścia przez ten portal. Po wynurzeniu się wylądowała w Azji, gdzie jej umysł został przejęty i osadzony w ciele kobiety Kwaannon. Dzięki temu posiadła umiejętność wschodnich sztuk walki, ponieważ Kwannon była zabójczynią. Wspomniany portal jest bardzo niejasnym elementem w Marvelu. Nie do końca wiadomo jak działa, ale z pewnością pozwala zacząć życie na nowo, często wywołując pełną amnezję w ciele bohatera. Twarz Psylocke, chociaż zmieniona, przybrała tak jakby jej rysy, a więc była zwyczajnie odbiciem jej dawnego ciała, z tym, że w proporcjach i cechach typowo azjatyckich. Nie przedłużając, Psylocke została zmanipulowana i służyła złemu Mandarynowi. Odzyskała świadomość podczas walki z Wolverinem, który cierpiał wtedy na kompletne zaćmienie umysłu (szaleństwo). Jeszcze później resztki osobowości Kwannon opuściły Psylocke podczas epidemii wirusa, który zaatakował jej ciało. Psylocke poniosła śmierć w dalszych epizodach z rąk Vargasa. Potem wróciła zza światów i przeżywała dalsze przygody.

Jej umiejętności opierają się na telepatii, a szerzej- na psionictwie. Czyli tak jakby magii, ale nie do końca. Bardzo fajną zdolnością Psylocke jest oczywiście czytanie w myślach, manipulacja oraz mój ulubiony- nóż psychiczny. Dodatkowo potrafi wytwarzać pola energii. Lubiła też ciachać kataną.

Na dole zamieszczam jej wizerunek i zapraszam jutro po więcej maaaarvela.

https://www.deviantart.com/grimmjowjaggerjack52/art/Psylocke-Colored-466257235

konto usunięte

0

@kerouac wczoraj też był Marvel.. daj coś od DC
np, Rorschacha.
Wspaniała postać, a film Watchmen według mnie najlepszy w klimacie "superbohaterów".. (polecam wersje reżyserską, ale normalna też jest mega. Dostępna na netflixie)

0

@kerouac Ciekawe na ile MCU wykorzysta zasób bohaterów i będzie ich eksponować w filmach / serialach. :v wiadomo że po Avengers 4 będzie nowa faza z nowymi raczej bohaterami.

konto usunięte

1

@Pedeudo Dobrze kapitanie Pedeudo, jutro dc :p

konto usunięte

0

@baczmus Teraz zaczną rozszerzać wątki czarnej wdowy (nuuda) i bocznych bohaterów, brakuje mi właśnie historii takich osób jak Psylocke. Ona wystąpiła w xmenach apocalypse, ale jako ta zła... Marvel zamierza otworzyć niedługo nowy cykl-inhumans, też ciekawa seria, ale z mniejszym udziałem znanych i lubianych. Fajnym wątkiem jest na przykład mariaż Quicksilvera (brat Scarlet Witch) z Crystal (rasa inhumans właśnie). No zobaczymy.

konto usunięte

0

@kerouac wybacz.. przekaz miał być bardziej dosadny i po
"Wczoraj też był Marvel" miało być "pfffff".
dziękuję.. W imieniu wszystkich, bo mnie raczej ciężko będzie zaskoczyć :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?