La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1636 Culés

8

Pozycja Coutinho i ogólnie system w jakim gra obecnie Barcelona jest tutaj szeroko komentowane i powiem szczerze, że coraz bardziej zaczynam rozumieć Valverde, mimo że tak jak większość- w tym sezonie męczył mnie strasznie.
Zarzuca mu się defensywne ustawienie, ustawianie "topornej pomocy" i brak miejsca dla Dembele (na początku) i teraz Coutinho. To że Coutinho powinnien dostawać szansę gry pomocy jest oczywiste i tu Valverde popełnia według mnie błąd że nawet nie daje mu szansy. Bardzo ważny dla nas kibiców jest styl i to aby pomoc była spektakularna. Spójrzmy jednak na sytuacje z drugiej strony. Barcelona problemu w ataku większego nie ma (patrząc ogólnie), ma najlepszą ofensywe w lidze i jedną z najlepszych w europie, największym problemem w tym sezonie była defensywa, więc Valverde stawia na bardziej defensywną pomoc i można powiedzieć że mamy efekty- oczywiście obrona nie jest idealna, ale jest lepiej, przy tym wszystkim ofensywa nie straciła skutecznośći, ktoś powie "No bo Messi na d*** ratuje"- tylko że to nie jest problem tylko atut, dopóki Leo jest w Barcy będzie nas ratował i dawał mnóstwo zalet w ataku. Co do Coutinho, lubie go niesamowicie, cieszę się że jest w Barcy... ale to nie trener ma dawać piłkarzowi sygnał do gry w pierwszym składzie, tylko piłkarz, a Cou taki sygnałów ostatnio nie daje, oczywiście nie dostaje dużo szans, ale pewnie jutro ją dostanie i pewnie będzie od niego bardzo dużo zależało, jeśli znowu przejdzie obok meczu, to wróci na ławkę na kilka meczy, aż nie dostanie kolejnej szansy. To za ile został kupiony nie powinno być argumentem do gry w pierwszym składzie (oczywiście jest kwestia gry w pomocy, ale to już napisałem). Co do stylu... tu krótko- dużo dłużej i pewniej Ernesto "utrzyma" się na ławce Barcy jeśli będzie grał brzydko ale wygrywał, niż jeśli będzie grał ładnie ale przegrywał i tyle, poza tym według mnie naprawdę nie jest tak tragicznie jak wielu to opsiuje.

konto usunięte

2

@Kacper1432 Barca nie ma problemu w ataku? :D
cofający się Leo po piłkę na własną połowę, bo pomocnicy nie potrafią zrobić różnicy to według Ciebie brak problemu?
Przypomnę, że nawet jakiś noname z Girony potrafił zatrzymać Leo i tak łatwo o bramki nie było.
jeszcze ustawianie tej topornej i drewnianej pomocy.. Jakby Busi nie wystarczył, dodajmy Rakietę, a zamiast zmiany na Rakiecie- zmieńmy Arthura i dodajmy Vidala, a co tam!
Kto mógłby zrobić różnice w pomocy? Roberto. szybszy i zwinniejszy od Rakiety, a pamięta ktoś jego rajdy? (np ten z Realem), gdzie od własnego pola karnego sprintem gonił z piłą przez całe boisko i później Leo wbił brameczkę na wagę zwycięstwa.
ale lepiej pomocnika wystawiać w obronie.. co tam :D

Niektóre decyzję Valverde są niezrozumiałe.. mam nadzieję, że chociaż on po części je rozumie.
Mam nadzieję, że mimo topornej gry wygramy tą ligę mistrzów, bo na kolejny sezon bez niej już sobie pozwolić chłopaki nie mogą.

0

@Pedeudo Tylko Man City ma więcej bramek strzelonych od Barcy, dokładnie 56, ale zrobił to w 21 meczach, jeśli chodzi o top5 lig w Europie.
Ależ słaba ta ofensywa.

konto usunięte

0

@nwchades :D... no i?
ile bramek wypracował Leo, a ile pozostali :D
jeśli weźmiemy pod uwagę tylko ligę to 16 bramek i 10 asyst należy do Leo... doliczmy do tego 3 kluczowe podania na mecz i voile ;)

1

@Pedeudo Uważasz że Messi nie zalicza się do ofensywy w Barcelonie?

konto usunięte

0

@nwchades przeczytałeś mój komentarz dokładnie?

0

@Pedeudo Tak. A Ty?
Mówisz że ofensywa Barcy jest słaba, a potem mówisz że połowe wypracowuje Messi.
Przecież Messi to najważniejszy zawodnik w Barcelonie, trzon ofensywy. Nie wiem jak można z tego wywnioskować że ofensywa jest słaba.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?