- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1401 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
82 odpowiedzi
PIWOSZ89
4
Jak tam zbudowaliście formę na lato? Ja nie bo 95kg tylko a miało być 100 może za rok się uda
28 odpowiedzi
Kgorecki2500
10
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1401 Culés
1
Chciałbym zapytać was o pewną rzecz. Otóż jestem w trakcie pisania książki, ale nie o to chodzi, aby podprogowo rozgłaszać to na lewo i prawo. Jednak chodzi mi po głowie pewna innowacyjna (jak myślę) koncepcja- historia zawarta będzie w trylogii, aczkolwiek od dawna rozmyślam, aby ostatnią część rozbić na dwie osobne. Przedstawiać one będą różne od siebie ścieżki rozwoju, wszystko zależeć będzie od wyboru czytelnika w drugiej części (jak poprowadzi losy bohatera). Oczywiście na końcu znajdzie się instrukcja, tłumacząc pobieżnie: jeżeli wybrałeś X twoim dalszym wyborem będzie tom trzeci A, jeżeli Y- tom trzeci B.
Nie ukrywam, że inspiracją do tego jest gatunek interaktywnych filmów netflixa. Pytanie czy takie coś sprawdziłoby się w książkach. Stawiając się w roli czytelnika myślę, że tak, ale zależy mi na waszej opinii. Największą zaletą takiego rozwiązania byłaby możliwość przeżycia dwóch różnych zakończeń. Wiadomo- lepiej, ażeby czytelnik wrócił po kilku latach i obrał wówczas inną drogę, aniżeli od razu po ukończeniu wybranej ścieżki. Koncepcja jest w fazie planowania i rozwoju, więc mile widziane krytyczne opinie i wskazówki.
1
@kerouac Moze to nie do konca to samo, ale "Gre w klasy" Cortazara mi czytalo sie bardzo fajnie.
Wiec moze i w Twoim przypadku to wypali.
A jak szukasz inspiracji wsrod filmow, to polecam "Przypadek" Kieslowskiego.
0
@8stoichkov8 Możesz rozwinąć? Nigdy nie miałem do czynienia z Cortazarem.
1
@kerouac U Cortazara caka opowiesc i jej warianty masz w jednej ksiazce. Na poczatku ksiazki masz instrukcje od autora jak ja czytac, czyli np. rozdzial 1, potem 5, potem 23, potem znowu 1 itd. Oczywiscie "skakac" miedzy rozdzialami mozna wedlug wlasnego uznania, tworzac wlasny wariant historii bohaterow.
1
@8stoichkov8 No to dałeś mi teraz bakcyla. Ale to tylko potwierdza teorię, że jeśli wpadłeś na (w twojej ocenie) genialny pomysł, ktoś zrobił to już wcześniej :D tylko, że rzeczywiście chciałem to z innej strony złapać. Jak przeczytam Cortazara, to odezwę się na pw, by wymienić opiniami :)