- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1394 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
64 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
July_6_BcN
14
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1394 Culés
5
Nie jestem zwolennikiem Valverde ale dzisiejsza porażka to na pewno nie wina trenera, bo stracone gole to indywidualne błędy piłkarzy. Mieliśmy dużo miejsca na boisku ale złe decyzje piłkarzy sprawiły że nic z tego nie wynikało więc ustawiona do meczu drużyna była dobrze. Nie zamierzam się wypowiadać na temat każdego piłkarza zagrali lepiej i gorzej ale napiszę tylko o Sergi Roberto bo według mnie to absolutnie nie jest obrońca (uważam tak od dawna). Źle się ustawia, jak jest sytuacja 1vs1 to lepiej nie patrzeć, boi się odbierać piłkę i tylko odprowadza przeciwnika. Najlepsze mecze Sergi rozgrywał nawet nie na pomocy tylko na pozycji skrzydłowego i występował tam bo Messi nie grał, oczywiście mam na myśli mecze z Realem. Dla mnie rywalizacja na PO nie istnieje, Semedo jest po prostu lepszym obrońcą, zdarzają mu się błędy w ustawieniu ale w wszystkim góruje nad Roberto. Dziś na LO spisał się dobrze według mnie blokował dośrodkowania wygrywał pojedynki siłowe a to że straciliśmy bramke z jego strony to wina prawej strony obrony- Pique przy wymianie pozycji z Roberto nie nadążył za przeciwnikiem i cała obrona się rozjechała. Dużo by pisać o tym meczu ale to nie ważne bo co ja mogę....
0
@Orlik00 Po prostu napisz kogo krył przy pierwszej bramce i jaka pozycję zajął i jak mu sie nie chciało wracac przy drugiej. Roberto jest lepszym PO od Semedo, a dzisiaj Semedo na LO może tragedii nie było, ale pierwsza brmka to współudział a przy drugiej inni zawalili, bo on truchtał, więc nie ma mu jak przypisac winy.
0
@pax Jaki wspoludzial ma Semedo przy pierwszej bramce?
0
@El dominatore A kogo krył ? i Co zrobił? Krył i blokował tego przed nim, czy tego za nim ?
1
@pax Kryl tego goscia w srodku, prawda? Dlaczego? Gdyz Pique wybral sie na grzyby za duzo szybszym graczem. Zabraklo Herarta w srodku, wiec Semedo musial przejac tego blizszego pilce. Dostal tamten gosc podanie? Nie, pilke dostal gracz na dlugim slupku, ktory powienien byc kryty ale wobec glupiego zachowania Pique zabraklo jednego gracza.
0
@pax co? no to zobacz jeszcze raz pierwszą bramkę Sergi wychodzi do Escudero na 40metr Promes schodzi na skrzydło więc Pique podchodzi go kryć czyli dwóch naszych obrońców stoi przy linii bocznej więc Semedo musi przesunąć się do środka by nie robić dziur, Escudero do Promesa podaje Pique nie może się cofnąć już na swoją pozycje więc zamienia się pozycjami z Sergi i nie nadąża za Promesem w rezultacie cała obrona rozsypana Semedo starał się powstrzymac chyba Amadou ale cała obrona była przesunięta więc został nie pilnowany Sarabia i dupa. Przy drugiej bramce wszyscy zawodnicy byli kryci i dobrze rozstawieni pech chciał że piłka odbiła się od nogi Sergi Roberto i z strzału powstała asysta Lenglet krył Ben Yeddera jakby na miejscu Lengleta był Semedo to nic by się nie zmieniło. Fakt Semedo mógł szybciej się cofać ale to by nic nie dało.
0
@El dominatore Jednak ktoś wie tu o co chodzi :D
0
@El dominatore Nie krył gościa w środku. Poszedł do gościa w środku. Semedo nikogo nie przejał. Odpowiedz że gdyby ten zawodnik którego niby krył Semedo dostał piłkę to w jaki sposób Semedo miałby zapobiec utracie bramki? Stał 3 metry od niego a piłka szła od strony zawodnika, więc Semedo nie miał szans go pokryć. Piłka minęła zawodnika przeciwnika i nieudolnie interweniujacego Semedo. Tego zawodnika miał przejąć Lenglet a Semedo zostać i zamknąc swoją strefę. Nie krył tak naprawde nikogo, on nawet nie wiedział że ma zawodnika na plecach, poszedł na środek i tyle. Nie krył nikogo.
0
@Orlik00 "Semedo starał się powstrzymac chyba Amadou "
W jaki sposób?
0
@pax Serio Pax? Wy dzisiaj macie gorsze dni z Generalem Xavim? Orlik00 wyjasnil. Mi sie juz nie che opisywac czegos tak oczywistego.
0
@El dominatore Doskonale zdaję sobie sprawę z pzresunięcia obrony. Jednak Semedo nie krył nikogo. Rozgrzeszyłbym go całkowicie gdyby próbował zablokować chyba Amadou, ale on nikogo nie krył. Nie wyskoczył z amadou, nie próbował jakos go blokować, był 2-3 metry od niego. Po prostu źle się ustawił. Przy przesunietej obronie, można zaryzykowac i jesli sie ma dwóch przeciwników to wybiera sie któregoś i sie go kryje. Nelson nikogo nie krył.
0
@pax Mam się pobawić w Gmocha? Przyjrzyj się temu co się stało po prawej stronie obrony. Semedo nie może miec wyjebane na to co się tam dzieje tylko musiał być bliżej środka. Widać nawet jak się przemieszcza do środka, niemógł stać i pilnować Sarabii, widzi że wchodzi zawodnik do środka to się przesówa bo Lenglet był za daleko bo zrobił doskok do Ben Yeddera. Nie wiam jak Ci do wyjaśnić... Błąd Pique i tyle.
0
@Orlik00 "widzi że wchodzi zawodnik do środka to się przesówa"
Po co to robi, skoro go nie jest w stanie pokryć? Jest od niego 2-3 metry, przy wrzutce nie kryje go od piłki bo jest z drugiej strony (z jego tyłu), nie walczy o wrzutke, nie blokuje zawodnika. Po prostu wybral opcję która była w chwili decyzji przegrana bo nie był w stanie upilnowac tego zawodnika bedąc te kilka metrów za nim, jednak się przesunał do środka odsłaniając swoją strefę.
Wynik - nie krył nikogo, nie przeciął podania, nie zamknał strefy.
Jeśli sie myle, to mnie popraw.
0
@pax Ale nie można zostawiać wolnych stref w obronie, przez Pique wszystko się zaburzyło, i w takiej sytuacji odruchowo obrońca się przemieszcza w niekrytą strefe bliżej piłki. W momencie dośrodkowania tylko Lenglet i Semedo są równo ustawieni Piue goni a Robert jest cofniety. Zatrzymaj sobie, w tej sytuacji Semedo nie może stać szerzej bo nie wie jakie będzie dośrodkowanie, jak już Promes kopie piłkę to podbiega do tego po środku bo co ma robić..? Semedo myśli że to piłka skierowana do niego a Lenglet jest za daleko, piłka przechodzi jednak przez śsrodsek do Sarabii. jakby to był błąd jednej osoby, ale tu cała drużyna źle ustawiona bez asekuracji na bokach z spóźnionym Roberto i Pique, w obronie tylko Lenglet i Semedo słaba sytuacja dla nich. Jakby druzyna była dobrze ustawiona i Semedo by zostawił Sarabie to jego błąd ale tu nie ma co go winić. Jakby drużyna była dobrze ustawiona to nie byłody nawet dośrodkowania.
0
@Orlik00 Rozumiem Twoje tłumaczenie ale nie skomentowałeś.
Wynik - nie krył nikogo, nie przeciął podania, nie zamknał strefy.
Jeśli sie myle, to mnie popraw.
Jak mówię, zgadzam się z przesuniętą obroną, ale ...
" jak już Promes kopie piłkę to podbiega do tego po środku bo co ma robić..? Semedo myśli że to piłka skierowana do niego"
I co robi? On nie podbiega do niego, tylko przybliża się zostawiając swoją strefe, ale w żaden sposob jak piszesz że widzi że piłka jest skierowana do tego napastniak w polu karnym nie stara się go pokryć, zawalczyć o pozycję, nic. Nie kryje nikogo. Zauwaz jeszcze, że Semedo ani przez chwilę nie sprawdził czy ma zawodnika za plecami, odpuścił całkowicie.
Dla mnie nawet Holender mógł spróbować wyjśc do tej piłki.