- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1745 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1745 Culés
5
Nie rozumiem skąd są w ogóle głosy porównujące De Jonga do Xaviego. Ich styl gry zupełnie się różni. Generała zdecydowanie bardziej przypomina Arthur- kółeczka, uspokajanie gry, napędzanie gry, znakomite zastawianie się, mocne niskie prostopadłe podania. De Jong z kolei moim zdaniem przypomina innego zawodnika z absolutnego topu mianowicie Verrattiego. Wszędobylski, waleczny, masa wślizgów, jakiś tam delikatny drybling zdarzy mu się czasem przemycić, długie przerzuty z chirurgiczną precyzją, generalnie takie wahadełko na boisku, najlepszy możliwy rodzaj piłkarza typu box to box.
0
@masq De jong to rakieta w lepszej pod kilkoma względami wersji. Veratti to Xavi
0
@snoopdegie Ile razy widziałeś przez te wszystkie lata żeby Rakitic z kimś ładnie na szybkości poklekał piłką? Albo pojde dalej ile razy widziałeś żeby Rakitic biegał?
0
@masq Bo Xavi biegał na sprincie cały czas XD
0
@masq dlatego mówię że pod wieloma względami lepszy, za to rakitic ma napewno kilka cech w których góruje nad de Jongiem. Nie powiedziałem że wersja Rakiticia bo oboje biegają czy klepią na małej przestrzeni
0
@masq A jak dla mnie to De Jong jest niemal kopia Modricia. Świetna technika, przyjęcia kierunkowe, szybkie depniecie, drybling, kluczowe podania, podania zewnętrzną częścią stopy, praca w defensywie. Jak pierwszy raz go zobaczyłem to od razu widziałem Chorwata i byłem pewien że Real będzie na niego połowal bo Luka ma już 34 lata. Na szczęście tak się nie stało i Holender jest u nas.