- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1222 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
52 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1222 Culés
5
Utwierdzam się w przekonaniu, że Frenkie w Barcelonie powinien grać na pozycji "8", czyli tej pozycji Iniesty, ponieważ tutaj czuje się chyba najlepiej. Bez problemu zagra oczywiście jako środkowy i defensywny pomocnik, ale na mediapuncie, gdzie ma na sobie mniej odpowiedzialności w defensywie, gra znakomicie. Mnóstwo drybluje, o wiele częściej zagrywa prostopadłe piłki, ale też potrafi dobrze pracować w defensywie. Z Feyenoordem 8 odbiorów i 4 wybicia, z ADO Den Haag 2 odbiory, z Bredą 4 odbiory, 1 wybicie i 1 zablokowany strzał. W tych 3 meczach 13 dryblingów i 13 udanych, a do tego 8 kluczowych podań. Arthur-Busquets-Frenkie - mam nadzieję, że tak będzie wyglądała nasza linia pomocy w przyszłym sezonie. Ajax o 16;45 gra z Fortuną. Zapewne kolejny świetny występ Frenkiego.
0
@ViscaBarca123 Lotto gdzie będzie grał, dopóki będzie grał dobrze.
2
@BigShaq Wiadomo, że zagra na każdej pozycji w pomocy i dodatkowo na środku obrony i na każdej pozycji będzie wyglądał dobrze i będzie mógł dać dużo Barcy, ale na "8" wygląda najlepiej.
0
@ViscaBarca123 zobaczymy jak będzie grać, fakt faktem do przykręcenia śruby przyda nam się do podstawy zawodnik bardziej ofensywny, może Alena na stałe zagości, albo Puig takim będzie?
0
@Chwytliwy Że niby Frenkie nie jest ofensywny?
0
@ViscaBarca123 Dla mnie De Jong to bardziej zrównoważenie, idealny balans pomiędzy defensywą a ofensywą, a dla Barcy jednak przydałby się ktoś komu ofensywa leży tak w 70%
2
@Chwytliwy Frenkie może zapewnić to i to. Jeśli trzeba atakować, dryblować, posyłać prostopadłe podania, to będzie to robił i skupi się na ofensywie. Jeśli ma atakować, ale też pracować w obronie, też to zrobi. Nie ma to znaczenia.
2
@ViscaBarca123 Ja go wolę osobiście na defensywnym. Wtedy może najlepiej wykorzystać swoje umiejętności techniczne i w wyprowadzeniu piłki. Mieliśmy już takich piłkarzy, ale Roberto gra na PO, Samper kontuzje. Teraz po przyjściu de Jonga w końcu będziemy mieć takiego zawodnika. Uwielbiam takich piłkarzy. Najlepszy profil defensywnego pomocnika dla Barcy. Z racji tego o wiele bardziej liczę na Jandro Orellanę niż na Busquetsa.
0
@ViscaBarca123 No właśnie, dlatego chciałbym aby w Barcelonie jednak był pomocnik bardziej ofensywny, bo jak przyjdzie De Jong to będziemy mieć dwóch zawodników balansujących na ataku i obronie,czyli Ivan i De Jong, dwóch bardziej defensywnych czyli Arthur i Busi, a na ławce nadal może być Alena któremu zdecydowanie lepiej być graczem ofensywnym i zapewne takim będzie Puig
No cóż, zobaczymy jak to się wszystko rozwiąże
0
@Chwytliwy Ostatnio chyba trener Ajaxu wspominał, że Frenkie ma bardzo dużo atutów w ofensywie i rozwija skrzydła właśnie kiedy może się podłączyć do ofensywy. Oczywiście on może grać wszędzie ale najlepiej będzie wykorzystać jego atuty :)
0
@ViscaBarca123 De Jong może grać na pozycji Arthura czyli ŚP/Rozgrywający. Na pozycji 8/Mediapunta go nie widzę, bo to za wysoko. Na takiej pozycji grał Iniesta, a to ofensywny pomocnik. De Jong zajmie miejsce Busquetsa lub Rakitica i będzie grał na ŚPD.
1
@Bartek22 Może grać na defensywnym pomocniku i wygląda wtedy dobrze, ale też częściej zdarzają mu się straty. Przykład np. z meczu z Realem. Ale to już oczywiste ryzyko. Jestem ciekawy, gdzie będzie grał w Barcy. Ja lubię go na każdej pozycji, bo na każdej daje coś innego. Najbardziej jednak podoba mi się jego gra na "8".
A Jandro to też świetny chłopak. Super się rozwija i ten sezon ma naprawdę kapitalny. Na pozycji defensywnego pomocnika spisuje się bardzo dobrze. Kontrola piłki, inteligencja, czytanie gry, kierowanie tempem gry. Ostatnio częściej gra na pozycji środkowego pomocnika i tutaj chyba wygląda jeszcze lepiej.