- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 870 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 870 Culés
6
"Instytut Pamięci Narodowej nie wyraził zgody na asystę wojskową podczas pogrzebu najstarszego polskiego admirała Hieronima Henryka Pietraszkiewicza. Środowisko marynarzy nie kryje oburzenia i podkreśla, że Pietraszkiewicz był jedną z najbardziej zasłużonych osób dla Marynarki Wojennej.
IPN odmówił zgody na ceremoniał wojskowy podczas uroczystości - zabraknie m.in. warty kampanii honorowej, a także orkiestry. Powodem jest przeszłość generała - według zgromadzonej przez IPN dokumentacji Pietraszewski był tajnym współpracownikiem Informacji Wojskowej, zwerbowanym w 1949 roku. Środowisko gdyńskich marynarzy nie kryje oburzenia decyzją IPN, podkreślając, że Pietraszkiewicz przez ostatnie kilkadziesiąt lat przysłużył się Marynarce Wojennej.
Jak czytamy w biogramie Pietraszkiewicza na stronie Akademia Marynarki Wojennej, rozpoczął on służbę rozpoczął na froncie zachodnim w 1945 roku - był zastępcą dowódcy w 10 Pułku 4 Dywizji Piechoty. Brał udział m.in. w bitwie o Warszawę i tzw. operacji berlińskiej. Po drugiej wojnie światowej, do 1984 roku służył w Marynarce Wojennej, dowodząc operacjom "Sprawny" i "Sęp".
Według materiałów zgromadzonych przez IPN został zwerbowany do tajnej Informacji Wojskowej podczas studiów w Oficerskiej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni i nosił pseudonim "Trał". W ostatnich latach odznaczono go m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski."
Jak dla mnie to mocno nie w porządku, że takiego człowieka nie chcą uhonorować...
20
@macio_944 IPN od trzech lat to Instytut Propagandy Narodowej, nie mówię że zawsze było idealnie ale niegdyś miał jakiekolwiek tendencje naukowe. Teraz to czysty żart.
0
@iFrontier A pomyśleć jeszcze, że w szeregach partii rządzącej są ukrywani byli współpracownicy SB.
Edit: wyczytałem na wypoku, że decyzję o pochowanie z asystą wojskową podejmuje dowódca, nie IPN.
https://polskatimes.pl/proces-komandorow-bestialskie-tortury-i-tepienie-reakcji-w-marynarce-wojennej-prl/ar/2449602