La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1391 Culés

konto usunięte

9

https://polskatimes.pl/strajk-nauczycieli-2019-piotr-zaremba-szkola-przypominac-bedzie-zgliszcza/ar/c5-14071739

Bardzo dobry tekst Pana Zaremby. Ja wrzucę dodatkowo dwa kamyczki od siebie - jeden do ogródka rządu, drugi do ogródka nauczycieli. Są to najprostsze zarzuty. Rząd miał sporo czasu przed maturami by usiąść do rozmów, a aktualnie jest to próba działania doraźnego by media miały co pisać i "uspokajać" je. Nauczyciele tracą natomiast w oczach zwykłych obywateli, sami również chyba są zmęczeni, bo w niektórych szkołach wracają do pracy. Dziś widzę nagrania "Strajkujemy, nie klasyfikujemy". To jest już za daleko idący wpływ na maturzystów, który już kompletnie zniszczy poparcie społeczne dla nauczycieli jakie mieli na początku.

konto usunięte

21

@krzychu1526 Jaka władza taki protest. Rozdawanie pieniędzy trwa w najlepsze. Dwie baby w NBP z botoksem na ustach dostają po 60 tyś na miesiąc - kompetencje im nie potrzebne. Była premier szasta premiami, a na mównicy sejmowej krzyczy, że te pieniądze po prostu im się należały. Trwa strajk i trwają negocjacje, a gość z rządu sugeruje, że nauczyciele powinni sobie narobić dzieci żeby dostać kasę z 500 plus. Inny rządowy idiota porównuje ich do żołnierzy Wehrmachtu. Taka ich dyplomacja. Szkoda, że ludzie widzą tylko złych nauczycieli, ale tego, że w tej polskiej władzy głupek głupka głupkiem pogania już nie. Oczywiście nauczyciele też nie powinni iść tak daleko.

3

@Ratamahatta No prostest jest jednak olbrzymi. Największy od ćwierć wieku. Po prostu nikt sie nie spodziewał, że rządowi będzie zależało na jego rozpoczęciu i kontynuacji.

3

@pax No jak nikt, jak nawet tutaj PRZED strajkiem padały opinie, że strajk nauczycieli jest korzystny dla dwóch tylko grup - PiS i KE. Te 2 grupy korzystają na tym strajku, po znów podzielono Polskę 50/50.
Zasada "Dziel i rządź" ma tutaj jak najbardziej rację bytu.

A że jest olbrzymi? Fakt. Jest olbrzymi, jest też na pewno przemyślany. Tego nie można nauczycielom zarzucić, że zrobili to "spontanicznie i bez pomysłu".
Uważam jednak, że nie można by zorganizować takiego strajku, na taką skalę "bez odpowiedniej pomocy". Podobnie ma się z żółtymi kamizelkami we Francji. Fajnie to gościu z NiezależnaTV opisał. Polecam przesłuchać.

Tak czy siak. Uważam, że nauczyciele stracą na tym strajku. U nas w Oleśnicy, skąd pochodzę, miał protest w rynku i główna przedstawicielka strajku na nasz region, publicznie zwyzywała emerytowanych nauczycieli za to, że przyszli na egzaminy 8-klasisty, dzięki czemu mogły się odbyć...delikatnie mówiąc - reakcje forum oleśnickiego nie było zbyt pozytywne :P

Prawdą jest jednak, że naród podzielony, to naród słaby i tak widzę nasz kraj od 2010 roku i pierwszego bardzo poważnego podzielenia "był zamach, czy nie?"

Szkoda, bo zasługujecie na wyższe pensje, ale zachowanie jednostek + buta tychże osób (kiedy nauczyciel mówi mi, że najważniejsze jest to, by to on miał dobrze, a dobro ucznia się nie liczy...to jak może zareagować postronna osoba? No oburzy się takim zachowaniem). dyskredytuje ten strajk i powoduje, że jest on z naszej (obywateli) perspektywy, co najmniej postrzegany jako cyrk i niepotrzebną decyzję.

A już pomijam podział wśród rodziców. Większość z tego co zauważyłem jest nastawiona Anty. Niektórzy chcą do skarbówki zaskarżać o korepetycje (co już jest szczytem bezczelności, ale pomijam...na wojnie nie ma zasad moralnych). Także...no dzieje się :P

0

@michal26 Nie jestem w związkach i nigdy nie byłem, jednak zorganizowanie takiego strajku nie jest wielkim problemem, w każdej szkole jest ZNP i w większości jest Solidarność, postulaty są od miesięcy a anwet lat. Wystarczyły konsultacje Zarządu ZNP z regionami aby podjąć decyzje o strajku. Przeciez tu nie ma kosztów organizacyjnych ani logistyki, jedynie nauczyciel dostanie w maju 500-600 złotych na wypłatę.
Nie słyszałem aby nauczyciel móil, aby on miał dobrze, może sa takie jednostki, nie mówie że nie.

0

@pax Są. Niestety miałem przyjemność rozmawiać z takimi nauczycielami...Niektórzy nauczyciele zatracili etos w tym wszystkim. Moim zdaniem nie do pomyślenia jest, by matury się nie odbyły. To jest zrujnowanie życia 300 tysiącom młodych Polaków..
Inna sprawa, że PiS sam się wkopał proponując Polakom politykę socjalną.
Efekt mamy, jaki mamy.
Ja jedynie współczuję Wam (nauczycielom), bo jesteście wystawieni na pierwszy front. Aczkolwiek większość nauczycielstwa w Polsce, to tzw. "beton". Nie chcę za bardzo rozwijać tej wypowiedzi, bo ją znasz. Są jednak uczciwi, normalni i dobrzy nauczyciele (tak ze 25%) i tych nauczycieli najbardziej mi szkoda. Boją się wystąpić przed szereg, bo zostaną zjedzeni, jak nauczyciel wfu u mojej mamie w szkole. Powiedział, że nie będzie strajkował i życia nie ma xD

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?