- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1574 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
95 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
CLS63AMG
31
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1574 Culés
16
Majówka pełną gębą to pochwalcie się przed znajomymi kilkoma faktami których pewnie nie znają.
Polska to piękny kraj i mamy wiele powodów do dumy. Nasza kultura, język, historia, miasta i piękno natury zachwycają Nas i nie tylko.
■Nazwa naszego kraju pochodzi od nazwy plemienia zamieszkującego naszą ojczyznę – Polan. Samo słowo odnosi się do ludzi, którzy żyją na otwartej przestrzeni.
https://iv.pl/images/02858403684935608432.jpg
■Nasza konstytucja została uchwalona jako pierwsza w Europie i druga na świecie.
228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja.
Tak wiem zaraz zapytacie kto był pierwszy no wiadomo... Amerykanie.
■Pewnie nawet miłośniczki kosmetyków Max Factor nie mają pojęcia, że założycielem jest Polak – Maksymilian Faktorowicz
■Pustynia Błędowska to jedyna naturalna pustynia w Europie
■Materiał kuloodporny (w tym kamizelkę) wymyślili Polacy – Kazimierz Żegleń i Jan Szczepanik
■Najwyższa na świecie drewniana konstrukcja znajduje się w Gliwicach – wieża radiowa przy ulicy Tarnogórskiej ma 111 metrów
MOJE MIASTO (kiedyś)
■Maria Skłodowska-Curie to jedyna kobieta dwukrotnie nagrodzona Nagrodą Nobla
■Polacy jako pierwsi na świecie zimą zdobyli Mount Everest, Kanczendzonga, Lhotse, Czo Oju, Dhaulagiri, Manaslu, Annapurna I, Gaszerbrum I, Broad Peak i Sziszapangma
■Henryk Wojciechowski (Earl Weiss) był jedynym gangsterem, którego bał się sam Al Capone
nie wierzycie poczytajcie!
■Polska była jedynym krajem, któremu udało się zdobyć Moskwę. Okupacja Kremla trwała od 1610 do 1612 roku
■Symbol naszej waluty, PLN, oznacza Polski Nowy. Przed dominacją używano symbolu PLZ
■Husaria jest uważana przez większość znawców i historyków za najlepszą kawalerię świata
■Wyprodukowanie jednogroszowej monety kosztuje od pięciu do ośmiu groszy
■Piwo z sokiem i grzaniec z goździkami to polski wymysł niespotykany w innych krajach
■Prawie 35% Polaków mieszka poza granicami naszego kraju
w tym ja
BAWCIE SIĘ DOBRZE
1
@SHIBA Ostatnia ciekawostka dosyć kontrowersyjna.
0
@Criss18Barca Podobno Polaków ogólnie na całym świecie jest ponad 50mln :P
0
@Criss18Barca Poza granicami Polski zyje od 18 do 20 milionów Polakow, są to Polacy na emigracji bądź tez pochodzenia polskiego.
0
@Wilczeq Tak.
0
@SHIBA Nie rozumiem po co w ogóle produkowane są monety 1 i 2 grosze skoro są bezwartościowe a ich produkcja kosztuje tyle pieniędzy.
0
@voetballer w NL gdzie mieszkam 1 i 2 centy nie są w ogóle wydawane. Oczywiście są jeszcze w obiegu ale są to jednostki.
0
@SHIBA W Holandii najniższy nominał to 5 cent. Nawet jeśli masz 1 lub 2 centy( np niemieckie) to nimi nie zapłacisz gdyż nie są uznawane. Kwoty są zaokrąglane ( tylko przy płatności gotówką). Też mieszkam w NL. Pozdro z Tilburga;)
0
@voetballer heerhugowaard :)
0
@SHIBA źródło: https://nauka.rocks/fakty-o-polsce/ ;p
Co do samych faktów, to dwa zastrzeżenia:
- Bardziej wiodącą etymologią słowa "Polanie" jest takie, że nazwa pochodzi od ich zajęcia. Uprawy roli, a nie tego gdzie mieszkają. Właśnie. Jak już, to równin, pól, a nie "otwartych przestrzeni". Choć, to już upierdliwość.
- Moskwe zdobyliśmy jako pierwsi Europejczycy. Po nas zrobił, to potem na chwile Napoleon. A ogólnie, to wcześniej byli Mongołowie.