- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1433 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
27 odpowiedzi
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1433 Culés
5
Mocne słowa ks. Grzegorza Kramera na jego blogu. Ewidentnie pije do dzisiejszej homilii Abp Głodzia. WOW brawo proszę księdza :
„Nie można być pasterzem, głsić Ewangelii i udawać, że pedofilia to problem tych, którzy chcą zniszyć Kościół. Nie można być pasterzem, sprawować Eucharystię, głosić homilii i kogoś, kto pyta o prawdę, w imieniu najbardziej pokrzywdzonych – dzieci, nazwać kłamcą i manipulatorem.
Miłość do Kościoła nie polega na pięknym uśmiechaniu się do siebie i zmowie milczenia. Miłość do Kościoła nie polega na tym, że broni się kapłaństwa do upadłego, idąc po trupach do przodu. Koćiół nie moze być „miejscem dla stada wilków w koloratkach” (Jacek Prusak SJ), on ma być owczarnią, w której troska jest o tę najbardziej słabą i pogubioną. I nie można mówić, że wilk (chory ksiądz) jest pogubiony, bo nie można używać Ewangelii do usprawiedliwienia potwornego zła.
To prawda, w Polsce coraz częściej rozbrzmiewa „nie” wobec Kościoła, ale nie dlatego, że ludzie są źli, ale dlatego, że ludzie widzą zło w naszej zagrodzie. W Polsce nie rozbrzmiewa słowo „nie” wobec Boga, wręcz przeciwnie coraz więcej osób mówi Bogu „tak” poza wspólnotą. I nie dlatego, że mają kaprys, ale dlatego, że nie znoszą hipokryzji.
Tak, wierni mają obowiązek powiedzieć „dość” wobec spraw, które prowadzą do zła w tym świecie, ale wierni mają mieć także odwagę powiedzieć „non possumus” swoim pasterzom, kiedy ci ukrywają zło potworne.
Myślę, że zbyt często, my – księża, stawiamy znak równości między nami, a Bogiem i Kościołem. Grzeszymy przeciw II przykazaniu, wzywając Imienia Świętego do obrony siebie i swoich słabości. Myślę, że zbyt często świeccy patrzą na nas jak na nad-ludzi, wręcz ubóstwiając nas, nie widząc w prawdziwym świetle. Zbyt łatwo godzą się na nasze zamknięte bramy, posesje, nie odbierane telefony, stosy zaświadczeń, za którymi się chowamy.
Tak, wszyscy musimy powiedzieć „non possumus”, nie jakiemuś wyimaginowanemu złu, ale naszej gnuśności i lenistwu. Czas by wrócić do Jezusowej Ewangelii, w której wyraźnie mówi, że zło wychodzi z serca ludzkiego, a nie przychodzi z zgniłego zachodu, czy takiej lub innej ideologii.
Czas na zdjęcie szat, a lepiej na ich biblijne rozdarcie i powiedzenie: „zgrzeszyliśmy przeciw ludziom i względem Boga””
1
@IronSanHybrid Taktyk.
1
@IronSanHybrid
Polecam