La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 934 Culés

48

A jak to wygląda w kwestii obrony?
Skoro gramy defensywnie, to powinniśmy brylować w tej statystyce? Otóż sytuacja ma się następująco:

2008/09 - 35 (goli straconych)
2009/10 - 24
2010/11 - 21
2011/12 - 29
2012/13 - 40 (ale strzelonych 115 goli i 100 pkt w lidze)
2013/14 - 33
2014/15 - 21
2015/16 - 29
2016/17 - 37 (ale 116 strzelonych goli)
2017/18 - 29 (poprzedni sezon Valverde był naprawdę dobry)
2018/19 -36

Innymi słowy. To są fakty moi mili. Skoro gramy defensywnie, bez stylu (jedynie przebłyski nieliczne + Messi), to musimy mieć wyniki w defensywie jak Atletico, a nawet lepiej. Prawda jest taka, że gdyby nie kosmiczna forma Ter Stegena w tym i tamtym sezonie, to jestem skłonny stwierdzić, że tracilibyśmy ponad 40 goli na sezon. A w tym to nawet koło 50 goli..No i raczej mistrzostwa byśmy nie zdobyli.

Skoro tacy trenerzy jak Guardiola i Enrique, którzy są, umówmy się, ultraofensywni, tracą o wiele mniej goli a przy tym strzelają znacznie więcej...to czego my tu bronimy? Punktów mniej, goli zdobytych mniej, jedynie straconych więcej.

Pamiętajmy o jednym. Jak nie zareagujemy w czasie, to może przyjść kryzys na ładnych kilka, albo i kilkanaście lat. Zwłaszcza, że w niedalekiej perspektywie mamy odejście takich graczy jak Pique, Busquets, Suarez, czy Messi (!). Musimy mieć trenera z jajami i ofensywnego.

#ValverdeOut

3

@michal26 Tylko że my nie gramy defensywnie. Czego dowód masz zresztą w statystykach :D

5

@Azi Dokładnie gramy nijak . Jak cieszę się z tytułów itp tak nie umiem pogodzić się ze stylem Barcelony . Przecież ci piłkarze już nie cieszą się grając , zmiana stylu na bardziej ofensywny była by Zdrowa dla zespołu . mimo tych tytułów zdobytych przez Valverde trEba przyznać ze jedynie zmiana trenera poWoli zmienić styl

1

@Azi Gramy a raczej próbujemy tylko nie wychodzi. Czyli gramy padake zarówno w ofensywie jak i defensywie. Jak już nie raz było podkreslane żeby nie Messi i Ter Stegen było by źle, BARDZO ŹLE....

0

@Pamel Jeżeli tak to czemu głośno wyrażają poparcie dla Valverde?

0

@dzonyFCB Drużyna grająca padake wygrywa ligę, puchar i 3:0 pierwszy mecz w półfinale LM. Tak jest. My gramy padake a rywale padake do kwadratu.

0

@Azi No właśnie ? Nie rozumiem tego ....

0

@Pamel Chodzi Ci o wyrażanie wsparcia? To akurat oczywiste :)

Wiesz oni mają doświadczenie z 3 sezonów Lucho. A nie widzę aby ktokolwiek po nim tęsknił. Obecny stan jest daleki od ideału ale o lata świetlne bliższy naszemu stylowi. Jeżeli poprawimy prawą stronę (Wague) i kupimy Rodrigo oraz wymieniamy Malcoma na Cucu to gra może być naprawdę dużo lepsza jakościowo.

1

@Azi Nieprawda. My gramy defensywnie. Wystarczy zobaczyć ustawienie. Jesteśmy nastawieni na zapobiegawczą grę, na kontry i na to, że Messi pociągnie ten wór do ataku.

Pierwsze nie w stylu Barcelony totalnie, drugie..no za Enrique to jakoś wyglądało, ale był Neymar. Generalnie kontry nam nie wychodzą i dlatego jest kupa i w pomocy i w ataku.
Trzecie - nie pierwszy rok, ale tak źle jak w tym, to nie było pod tym względem..

Innymi słowy. Gramy defensywnie, ale nieudolnie. Dlatego ----> #ValverdeOut
Marnujemy OGROMNY potencjał drużyny. Mamy skład, by dominować w lidze i w LM na dobre 5-6 lat, ale musi być trener pokroju Guardioli, bądź max półkę niżej.
Wbrew temu, co niektórzy piszą/mówią - trener w klubie jest najważniejszy. Piłkarza jednego, czy drugiego można wymienić. Im lepszy trener, tym z pozoru słabych piłkarzy potrafi zrobić bardzo dobrych. Guardiola takim trenerem był.

0

@Azi A ty byś nie wyrażał wsparcia dla trenera który ci ufa i chce żebyś grał niemal wszystko? Piłkarze nie są od myślenia i od taktyki na ogół

0

@michal26 Barcelona Valverde grająca z kontry...



Niewiele lepszy jest zarzut o tym że Messi jest decydujący. No kurde zadziwiające że najlepszy piłkarz w historii jest decydujący. A jeszcze bardziej że gra dobrze. Toż to wina Valverde!! Zwolnić go!

0

@Phatro jeżeli nie podobałaby mi się nasza strategia? Na pewno nie. To nie jest mała drużyna. To jeden z największych klubów na świecie. Większość tych zawodników bez problemu najdzie miejsce niemal w każdym zespole. Więc po co mieliby na siłę zostawać tam gdzie jest im źle? I jeszcze kłamać w mediach? To nie ma logicznego sensu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?