La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1137 Culés

konto usunięte

46

Naprawdę wkurza mnie ten argument o niedocenianiu mistrzostwa. Prosta analogia - jeździcie przez kilkanaście lat Golfem, cieszycie się, że dowozi was na miejsce i nie rozlatuje się po drodze. No bo czego więcej wymagać od samochodu o takich osiągach? Wygrywacie na loterii, przesiadacie się do Ferrari i przez kilka lat cieszycie się genialną jazdą, zostawiając każdego w tyle. Czas leci, niektóre elementy samochodu stają się przestarzałe, przestają dobrze współpracować i nagle to zajebiste Ferrari zaczyna zwalniać, coś stuka, coś przecieka. Co robicie? Jedziecie do serwisu i szukacie rozwiązania usterek, aby znów cieszyć się świetną jazdą, czy po prostu zaczynacie jeździć wolno, ostrożnie, i z maksymalną oszczędnością silnika? Jeżeli wybieracie tę drugą opcję, to po cholerę wam Ferrari z tym niesamowitym silnikiem, zdolnym do takich cudów? Gdzie przyjemność z takiej jazdy?

Argumentem o mistrzostwie rzucają ludzie, którzy nie dostrzegają choroby toczącej ten klub. Ludzie zero-jedynkowi, niezdolni do spojrzenia na nic poza tu i teraz. To nie byłoby żadnym problemem, bo ograniczenie kibiców nie ma przecież żadnego wpływu na drużynę, gdyby nie fakt, że zarząd wydaje się działać podobnie, choć z innych powodów. Moim zdaniem, czas na spokojną ewolucję już minął. Pisałem o niej jakieś dwa lata temu, kiedy widać już było stopniową obniżkę formy Suareza i Busquetsa, ale w tamtym momencie ci zawodnicy wciąż cieszyli się statusem bogów, podobnie jak Messi, Alba, i Pique, którzy także mieliby miejsce w składzie do usranej śmierci, nawet gdyby grali tragicznie.

Uzależnienie od Messiego i nietykalność świętych krów - dwa ogromne problemy Barcelony, które należało zacząć rozwiązywać dwa lata temu. Stopniowo, bez żadnych gwałtownych decyzji, ale wciąż. Co zrobił zarząd? Zatrudnił robota, którego wizja ogranicza się do kolejnego meczu i wygrania go bez względu na wszystko, przy maksymalnej kalkulacji i maksymalnym pragmatyzmie. Trenera, który jeszcze umocnił pozycję i nietykalność świętych krów, nie mówiąc już o zrobieniu z Messiego jedynego wybawiciela tej dziurawej, kulejącej drużyny. I rozumiem, że zarządzał tym co miał, ale robił to patrząc wyłącznie na tu i teraz, co w sumie nie jest nawet jego winą, bo przecież po to został zatrudniony. No i zadziałało. Zdobyliśmy trofea. Valverde zrobił to co (w swoim i zarządu mniemaniu) miał zrobić - wziął rozrzucone elementy i na szybko zlepił z nich prowizoryczną maszynę, która dzięki swojej powtarzalności i wydajności zdominowała ligę. Gratulacje. Szkoda tylko, że wystarczył silniejszy podmuch wiatru żeby cała ta konstrukcja rozleciała się w cholerę. Stało się tak rok temu, Valverde otrzymał kolejną szansę, dokupił parę metrów taśmy klejącej i zabrał się do składania od nowa. Taśma wytrzymała całkiem długo, mimo kilku przetarć, ale maszyna znów rozpadła się w najważniejszym momencie. Dlaczego? Z powodu niedopasowania elementów? Nieodpowiedniego konstruktora? Totalnej prowizorki? Najwyraźniej nie. Według niektórych osób, kolejny raz problemem okazała się wadliwa taśma, więc próbujemy po raz trzeci.

Did I ever tell you the definition of insanity?

3

@Misanthrope podpisuje się rękami i nogami! 

11

@D10SLEO Nie ma nic bardziej żenującego, niż akceptacja takich porażek/horrorów, jakie nam zafundował Ernesto i spółka. Ludzie którym wystarcza wygranie ligi z takim składem + Messi, są minimalistami.Jest to przerażające, że w ogóle czyta się tutaj takie rzeczy.

0

@Misanthrope
Napisz to do Mario i Luisa na priv, bo oni najbardziej żyją w alternatywnej rzeczywistości, jak plują to oni chyba twierdzą że deszcz pada

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?