La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1448 Culés

41

Powiem szczerze, że trochę smutno mi się robi jak niektórzy piszą żeby sprzedać Busquetsa bo już się wypalił itp. Busquets oczywiście jest kompletnie bez formy i rozegrał chyba najgorszy sezon w karierze, ale każdy kto choć trochę więcej kmini taktyczne smaczki wie, że Busi w tym obecnym systemie się dusi. Taktyka i ustawienie linii pomocy przez Valverde uwydatnia wszystkie najgorsze cechy Sergio, a zabiera większość jego zalet. On nigdy nie był DMem do gry opartej na bronieniu się. On brylował gdy Barca miała piłkę, kontrolę nad przebiegiem gry. Gra kombinacyjna, szybka wymiana piłki w trójkątach, wymienianie piłki z kreatywnymi i świetnymi technicznie kolegami - to był jego żywioł. W momencie pressingu świetnie czytał grę i grał na wyprzedzenie. Obecnie pressing u nas nie istnieje, dodatkowo musi latać za piłką w defensywie a jest na to po prostu za mało mobilny. Przy wyprowadzaniu piłki cała pomoc gra w jednej linii więc Busi nie ma jak rozegrać szybko piłki. Mam na kompie sporo screenów z meczów kiedy widać jak na dłoni beznadziejne ustawianie się Rakiticia, Arthura czy Vidala. Jeśli chcemy tak grać to można spokojnie sprzedać Hiszpana bo i tak nie będzie z niego pożytku. Busquets to wybitny pomocnik na swojej pozycji i choćby ze względu na to, że może przekazać swoją wiedzę i umiejetności młodym, powinien zostać. Oczywiście jego rola powinna być mniejsza dlatego uważam, że potrzebny jest mu zmiennik bo chyba trochę szkoda Frenkiego na DM, ma bardzo duży potencjał w ofensywie i może dać nam wiele z przodu. Moim zdaniem powinni sprzedać Rakiticia, który więcej już temu zespołowi nie da. Jestem mu wdzięczny za te 4 lata, ale uważam, że to max co może zaoferować tej drużynie. Tym bardziej, że trzeba odmłodzić linię pomocy i zmienić jej sposób gry. Chorwat do typowego stylu Barcelony po prostu nie pasuje i nie nadaje się. Tymczasem przy zmianie gry możemy odzyskać dawnego Busquetsa, a chyba wiemy, że taka zabawa jest warta świeczki. W miejsce Ivana powinni ogrywać de Jonga/Arthura. Kupić zastępce dla Busiego - idealny byłby Rodri, ale Ndombele też niczego sobie. Wtedy Sergio byłby rotowany z nowym DM, Arthur grał na pozycji Rakiticia, a Frenkie ustawiony troszkę bardziej ofensywnie. Do tego dochodzi doświadczony Vidal i młody Alenia/Puig.

6

@Granto Mi nie jest smutno gościa który zarabia 40 mln brutto euro rocznie... Od kogoś kto zarabia w rok tyle ile ja nie zarobie przez całe życie ( chyba że stanie coś cud... ) wymagam formy i jakości. Od 2 sezonów Busquets nie daje nam nic prócz rzadkich przebłysków a to za mało jak za tak niewyobrażalne pieniądze. 

konto usunięte

2

@Granto miło czytać takie spostrzeżenia .

konto usunięte

1

@GrantoDlatego trzeba go sprzedać jak ten trener zostanie. Pensja ogromna, a pożytku z niego żadnego nie będzie. 

0

@FC1899Barca Mi nie jest smutno Busquetsa, tylko smutno mi, że niektórzy uważają, że jest do sprzedania i uważają go za winnego porażek. Zgadzam się, w ostatnim czasie jest bardzo nieregularny, ale mimo wszystko uważam, że problem leży gdzie indziej. On jest obecnie jedynym naszym pomocnikiem, którego stać na to żeby zagrać mecz na topowym poziomie.

0

@Granto Rakitić 5 Rok siedzi u nas nie 4

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?