- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1427 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
65 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
L4ngusta
13
Panie i Panowie. Żenię się dzisiaj. Jeśli bym się nie pojawił na la bambie to szukajcie mnie... » Czytaj dalej
8 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1427 Culés
10
Dwadzieścia lat temu, kiedy reprezentacja Hiszpanii nie istniała specjalnie na arenie międzynarodowej, Luis Aragones powiedział do Xaviego takie słowa: "Nie jesteśmy najlepsi fizycznie, ani najszybsi. Musimy znaleźć inny sposób na wygrywanie."
No i znaleźli. Dwa Mistrzostwa Europy i jeden Mundial został zdobyty dzięki kombinacyjnej grze wielu podań. Ten styl sprawdzał się przez dobrych kilka lat. Czy jednak teraz, w obliczu takiej konkurencji, nadal ma prawo bytu? Moim zdaniem nie. Obecnie prawie każda drużyna ma już dobrze wyszkolonych technicznie piłkarzy, skorych do rozgrywania piłki i potrafiących odnaleźć się na małej przestrzeni. To, co zazwyczaj decyduje o wyniku spotkania jest więc poza kombinacją, a mianowicie mam tutaj na myśli dynamikę gry. Regulacja tempa, czy tiki-takowość jest w 2019 zbyt wąską ideą, żeby mogła się sprawdzić. O ile na słabsze, ligowe drużyny wystarczy, tak przy dobrze zorganizowanym rywalu okazuje się tylko wydmuszką. Im szybciej Barcelona to zrozumie, tym szybciej powróci do wygrywania na wysokim szczeblu.
1
@Kettger no o tym my wiemy, tylko problemy jest w graczach, potrzeba zmian, dość z takim rakiticami, busquetsami itd, mawiam dość
5
@Kettger W "Pass the ball, take the ball" zostało dobrze powiedziane, że Cruyff i Guardiola grali taką samą piłkę, ale Guardiola udoskonalił jeszcze bardziej taktykę Cruyff'a i nazwali go "Johan Cruyff 2.0". Trzeba poprawić i dostosować do dzisiejszego stylu gry taktykę, która działała tyle lat.
0
@Kettger Tak tutaj piszą, że wróci Guardiola i wróci tikitaka, a nawet tak jego City nie gra i i wcześniej Bayern nie grał.
0
@Grzesior667 A Rinus Michels?