La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1871 Culés

konto usunięte

24

Nie głosowałem na Gerarda Pique ale umniejszanie jego osobie jest dla mnie trochę śmieszne. Akurat ja oglądam na bieżąco futbol od 1980 roku i widziałem wszystkich znakomitych piłkarzy. Z racji tego że jestem zafiksowany na punkcie sportu również oglądałem wiele archiwalnych meczów. Pique osiągnął w futbolu wszystko co wielu obrońcom się nie udało. Do tego przez większość swojej kariery utrzymuje wysoką lub bardzo wysoką formę. Za cholerę nie powiem że Beckenbauer był lepszym piłkarzem od Hiszpana tak jak nie powiem że Baresi na którego głosowałem jest najlepszy. Nie da się porównać obrońców do siebie by to stwierdzić. To nie jest skok wzwyż gdzie ewidentnie widac kto ile skoczył. Także naprawdę uważam że należy szanować zarówno wybór użytkowników jak i Gerarda Pique bo to wielki zawodnik jest i basta.

0

@Janiama Spokojnie Macieju. To tylko zabawa :]

konto usunięte

1

@Danny Gaucho Dokładnie ale czasami warto się zastanowić bo pisząc nieładnie o Pique krytykuje się tak naprawdę tych użytkowników którzy na niego głosowali a to przecież tylko zabawa..

konto usunięte

0

@Janiama To tak jak z najlepszym piłkarzem, nie porównasz tego bo inne lata, pozycja itp, to jest tak trudne

1

@Janiama Wiele głosów jest na zasadzie, że gra w Barcelonie, coś tam brzdąknie na tweeterze czasem i... hurr durr ;) do pierwszej jedenastki... wszechczasów. He he he.

0

@Makalu skończ te swoje wywody. Dojdzie do twojej głowy w końcu że nie każdy musi uważać Maldiniego czy innego Baresiego za najlepszego w historii i ma do tego prawo.

konto usunięte

3

@Makalu Problem jest taki że oglądamy Pique na bieżąco widząc jego dobre mecze ale też słabsze. Do starszych piłkarzy podchodzimy jak do legendy a oni również mieli słabe mecze, dawali wielkie babole i ich ocena byłaby bardzo podobna do Pique gdybyśmy ich teraz non stop oglądali. Pique ma ponad 100 meczów w reprezentacji był MŚ ME 4 razy zdobywał LM i gra przez wiele lat w wielkiej Barcelonie gdzie cały czas ktoś czyha na jego miejsce. Jest mega inteligentnym piłkarzem i to jak wielki postęp zrobił Umtiti ale i Lenglet to duża w tym zasługa Gerarda o czym zwykły kibic nie wie lub po prostu nie dostrzega. W pełnej formie Pique jest absolutnie topowym stoperem w historii futbolu.

0

@Janiama Do niego to nie dotrze. Przecież jak zawodnik z tych czasów może być najlepszy w historii. Zawsze legendy się lepiej traktowało niż piłkarzy teraźniejszych.

0

@Janiama Problem jest raczej taki że większość głosuje przez sympatię a nie ocenia ich faktycznie. Dodatkowo pewnie wiele osób nie widziało tych legendarnych piłkarzy jak choćby Maldini.

0

@Janiama
Jak dla mnie nie da się porównać poziomu piłkarzy kiedyś i dziś. Zmiana przepisów oraz to jak technologia poszła do przodu nie daje takiej możliwości. Powiedzieć że kiedyś grało się wolniej i zawodnik nie był by wstanie pokonać w jednym meczu 13km to nic nie powiedzieć. Równie dobrze Pele który był jednym z najlepszych w swojej epoce dziś mógłby grać w Legii bo pewnych ograniczeń organizmu by nie przeskoczył.

konto usunięte

0

@PatrykBarca Kiedyś przede wszystkim bramkarz mógł łapać piłkę w ręce po podaniu od swojego zawodnika a to zmieniało całkowicie zadania taktyczne na boisku. Trudno było grać pressingiem w takiej sytuacji i to dlatego tak dziwnie wyglądało w telewizji ale piłkarze wierz mi byli doskonale przygotowani motorycznie.

0

@Szreko Janiama ma rację. Wszyscy Maldiniego traktują jak legendę a jemu też napewno przytrafialy się błędy i słabe sezony.

konto usunięte

4

@Janiama Powtórzę, że wciąż nie widzę sensu oceniania jednego zawodnika przez pryzmat sukcesów całej drużyny. Może zastosujemy to kryterium wobec Messiego i Argentyny? Pique trafił na złotą generację Hiszpanów, więc nic dziwnego, że odnosił sukcesy w reprezentacji. Czy zasłużył sobie na miejsce w tej drużynie poprzez bycie świetnym obrońcą? Oczywiście. Umniejszaniem jego osobie można by określić twierdzenie, że nie jest jednym z najlepszych obrońców XXI wieku - bo bez cienia wątpliwości zalicza się do tego grona. Natomiast Beckenbauer to był Hendrix defensywy. Praktycznie kompletny obrońca, do tego świetna jak na obrońcę ofensywa, prekursor pozycji sweepera. Jedynym obrońcą, który zbliżył się do niego pod tym względem był Baresi. Nie twierdzę, że nie mieli słabszych meczów, ale kto ich nie ma? Oni wybili się w swoich czasach ponad resztę na tyle, że do dziś mają niepodważalny status legendy. Nie wydaje mi się żeby za 50 lat ktoś spoza Barcelony mówił tak o Pique. Nie wspominając już, że Hiszpan ma dopiero 32 lata, a już od kilku sezonów ma duże wahania formy. Po prostu nie widzę racjonalnych argumentów na umieszczenie go obok Beckenbauera czy Baresiego. Możesz powiedzieć, że to tylko opinia młodego kibica, który nie miał okazji oglądać tych zawodników na żywo i nie może ocenić ich obiektywnie, ale nie widziałem też żeby jakiś ekspert piłkarski kiedykolwiek wymienił Pique wśród najlepszych obrońców wszech czasów.

0

@lukaszbarca15 a komu się nie przytrafiały?

0

@Szreko Więc czemu tak wywyzsza się Maldiniego? Można powiedzieć że ma szczęście że nie grał za bardzo w czasach Messiego czy Ronaldo bo oni by pokazali jakim był świetnym piłkarzem.

0

@lukaszbarca15 Widizałeś chociaż jak Maldini grał? czy tylko wiesz że był taki piłkarz. Większość piłkarzy i ekspertów zgodzi się że był jednym z najlepszych obrońców w historii. Zobacz jaki duet tworzył z Baresim a się przekonasz że ani Messi ani Ronaldo nie byliby im straszni.

0

@Janiama O Ramosie można powiedzieć niemal to samo, a warto jeszcze dodać ile daje w ofensywie ze swoimi bramkami.

0

@Szreko Większość ekspertów zgodzi się że Messi o Ronaldo są jednymi z najlepszych piłkarzy w historii. Napewno taki Maldini czy Baresi nie byliby im straszni.

0

@Makalu Ten sam Ramos który musiał atakowac Messiego w nieprzepisowy sposób? Kopać go po nogach i ciągnąć jak w zapasach bo inaczej Messi go ośmieszal?

0

@lukaszbarca15 Maldini czy Baresi mierzyli się z najlepszymi piłkarzami swoich czasów więc czemu mieliby bać się Messiego czy Ronaldo. Możemy tak się przerzucać tylko czy to zmienia cokolwiek? Maldini jest jednym z najwybitniejszych obrońców i nikt temu nie zaprzeczy.

0

@Szreko Ja nie zaprzeczam.To samo można powiedzieć o Puyolu czy Pique. Mieliby się bać Messiego bo jest najlepszym piłkarzem w historii.


0

@lukaszbarca15 Tylko umiejętności Maldini miał większe niż Puyol czy Pique.

0

@Szreko za to charyzma nadrabial Puyol podwójnie.

0

@lukaszbarca15 Puyol był wspaniały właśnie w aspekcie serca do gry ale umiejętności miał mocno średnie mimo wszystko. Maldini też nie był szaraczkiem który się krył.

0

@Szreko Jednak coś musiał umieć skoro tyle lat utrzymał się w takim zespole jak Barcelona.

0

@lukaszbarca15 Miał ale nie na takim poziomie żeby być wyżej niż Maldini Baresi czy Beckenbauer.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?