La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2510 Culés

3

Według mnie Valverde to dobry trener, ma swój sposób gry, lubi grać zbalansowanym 4-4-2, gdy drużyna gra według jego założeń taktycznych, bardzo dobrze potrafi ustawić zespół w defensywie. Moim zdaniem tego Barcelona potrzebowała 2 lata temu gdy odchodził Neymar i wyglądało na to że naprawdę możemy pożegnać się z mianem "jednej z najlepszych drużyn na świecie", Barca potrzebowała kogoś kto sprawi że Barca wreszcie będzie potrafiła grać wyrachowaną piłkę (czyli to co dało Realowi 3 LM z rzędu). Myślę że Ernesto się udało, w jego drugim sezonie Barca wyglądała na drużynę która nie jest wstanie przegrać meczu (Mecz z Realem i Liverpoolem po 3-0). Stało cię co się stało ale nie o tym. Przez ten czas Barcelonie udało się zbudować kadrę z potencjałem na TOP1. Z czasem jednak gdy Valverde wyciągnął nas z dołka ( o którym wielu zapomniało) kibice zaczęli od niego wymagać więcej (stylu przedewszystkim)- według mnie zbyt szybko.
Aktualnie jednak po blamażu z Liverpoolem, po zbudowaniu świetnej kadry, wymaga się od niego właśnie czegoś więcej (kibice, klub, sami piłkarze i pewnie on sam) nie samego stylu, ale przedewszystkim LM. Valverde aktualnie próbuje grać "nie po swojemu", totalnie zszedł na 4-3-3, w pierwszym sezonie głównie grali 4-4-2, w drugim Coutinho na LS też często grał w ten sposób że 4-3-3 przechodziło na 4-4-2. Aktualnie Valverde na "pełnej" przeszedł na 4-3-3, zrezygnował nawet z jego "zabezpieczenia" w pomocy w postaci Rakiticia (zobaczymy na jak długo), opracowuje jakieś nowe dla niego schematy które się nie kleją i widać po dzisiejszej konferencji jak bardzo go to denerwuje i męczy (dawno nie widziałem tak złego i szczerego Ernesto po meczu). Według mnie po poprzednim sezonie Valverde powinien odejść, a teraz- nową Barcelone powinnien budować jakiś inny trener preferujący odmienny styl gry i tyle

0

@Kacper1432 I ja sie w pełni zgadzam "Valverde to dobry trener.." na Bilbao czy Pireus a nie na Barcelonę. 3 Sezon i gramy dokładnie to samo bardzo zachowawczo, aż do bólu. Wychodzimy na prowadzenie i już szybciutko do tyłu i bronimy bo jeszcze to stracimy.

0

@fart Według mnie to Valverde jestt dobrym trenerem na taki Arsenal, czy United, drużyny które potrzebują jakiejś stabilizacji, ona ma swój pomysł na grę, ale jest to sposób który na dłuższą mete nie wszędzie przejdzie

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?