La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1887 Culés

1

Jak było to sorry ;)

Zgodnie z artykułem 17. przepisów FIFA, po trzech latach od podpisania kontraktu zawodnik ma prawo do jednostronnego rozwiązania umowy. By do tego doszło, spełnione muszą zostać trzy warunki. Po pierwsze, gracz w ciągu piętnastu dni od ostatniego meczu w sezonie musi poinformować obecny klub o swojej decyzji. Po drugie, jego nowa drużyna musi grać w innym kraju. Po trzecie, wspomniany nowy zespół musi zapłacić odszkodowanie, którego wysokość ustalić ma Dispute Resolution Chamber – specjalna komisja FIFA zajmująca się rozwiązywaniem sporów ws. transferów czy statusów zawodników.

Wartość odszkodowania jest ustalana na podstawie kwoty transferu, pozostałej do wypłacenia pensji i innych zmiennych. Zdaniem „MD”, prawnicy Neymara uważają, że kwota odszkodowania zostałaby ustalona na poziomie 170 mln euro. Paris Saint-Germain prawdopodobnie zaskarżyłoby tę decyzję do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. W przypadku Andy’ego Webstera, który chciał przenieść się z Wigan Athletic do Hearts i od nazwiska którego nazwane jest prawo, tzw. TAS zmniejszył sumę wyznaczoną przez FIFA, podczas gdy w przypadku Matuzalema Real Saragossa musiał zapłacić Szachtarowi Donieck znacznie więcej niż proponowała DRC.

0

Tutaj bardzoooo naciągają sprawę ;) Ale w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe ...
Czyżby Ney już zimą w Barcelonie na play-off LM ? (jestem na nie to raz, a 2 jakby coś to znieśli zakaz ze zawodnicy grajacy w 2 klubach moga grać w 1 edycji LM juz) ;)

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Norkusik był nawet artykuł o tym na stronie, usuń, ile można o tym Neymarze

1

@rademenes tak, a myślisz że każdy siedzi na stronie 24h na dobę i czyta wszystkie komentarze i artykuły? Rany jak mnie takie typy irytują.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?