- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1637 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
CLS63AMG
15
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
doc
5
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1637 Culés
4
Mocno zacząłem się przyglądać de Jongowi i dochodzę do wniosku że tylko kwestią czasu jest kiedy Holender będzie w karierze przesuwany wyżej niż pozycja nr 6. Już teraz mówimy o piłkarzu w pełni ukształtowanym zarówno pod kontem technicznym ale i taktycznym do tego jest piłkarzem dynamicznym z dobrą szybkością z dobrym strzałem a do tego potrafi się odnaleźć w polu karnym rywala. Dla mnie taki piłkarz z takimi predyspozycjami nie może grać długo na pozycji defensywnego pomocnika. Dla niego ale i dla futbolu coś takiego byłoby wielką stratą bo mało jest piłkarzy o takich możliwościach gry w linii pomocy. Na szóstce może grać Kante, Busi, Arthur ale nie de Jong. Holender ma jeszcze jedną fantastyczną cechę którą uwielbiam u piłkarzy. On cały czas jest w ruchu i pod grą, Arthur również ma podobne cechy ale de Jong potrafi to robić na połowie rywala czego jeszcze nie ma Brazylijczyk. de Jong, Griezmann to są właśnie gracze którzy non stop biegają między strefami przeciwnika i cholernie ciężko się gra obrońcom gdy piłkarz non stop szuka sobie wolnej przestrzeni. Czytam wywiady z trenerami z Holandii którzy trochę obawiali się że de Jong gra na innej pozycji niż w Holandii czy też w Ajaxie. Albo źle są tłumaczone ich wywiady albo po prostu dbają o swój ogródek i boją się że de Jong będzie grał gorzej w reprezentacji. Nie potrzebnie uważam obawiają się o Holendra bo widać że on szybko się wszystkiego uczy jest inteligentnym piłkarzem a gra na trochę innej pozycji tylko pozwoli mu się rozwijać i zbierać dodatkowe doświadczenie. Mam nadzieje że jak de Jong strzeli kilka bramek więcej czy też będzie zaliczał więcej asyst to wtedy sam będzie szukał to co piłkarze najbardziej kochają czyli bramki przeciwnika.
2
@Janiama Ja szczerze nie widzę ogromnych różnic w jego grze. Jeżeli Holender występował jako trzeci pomocnik w płaskiej 4-3-3, to grał właśnie tak jak u nas. Może minimalnie jaśniej świecą u nas na heatmapach wyższe pozycje, ale to ze względu na trochę inną specyfikę gry niż w Ajaxie. My gramy wyżej, oni też nie mają typowego ŚPD (my też nie, ale lepszy pivot niż nic), więc każdy z pomocników grał bardziej asekuracyjnie. Małe różnice tak naprawdę.
1
@sebasek99 Zgadzam się, wczoraj on tak naprawdę gral bardzo podobnie do tego co grał w ajaxie, z tym wyjątkiem, że tam był ustawiony jako jeden z dwóch pomocników w formacji 4231. Więcej się troszkę cofal i głębiej zaczynał rozgrywać. W Barcy Busi źle się czuje grając równo z innym pomocnikiem więc jest automatycznie trochę bardziej cofniety i zabiera De Jongowi trochę obowiązków. Natomiast to nie ma nic wspólnego z ta beznadziejna pozycja Holendra na lewym skrzydle. Był niemal przyspawany do skrzydla i to mu bardzo nie leżało. Wczoraj miał więcej swobody i miejsca. Mimo wszystko uważam, że Frenkie nie powinien pełnić roli typowego ofensywnego pomocnika ponieważ tracimy wtedy jego wielka zaletę czyli zdolność do rozgrywania i do wychodzenia spod pressingu. Ileż on napedzil akcji Ajaxu gdy pod pressingiem rywala przy pomocy dryblingu, balansu ciała wychodził z tłumu i włączal swoje rajdy. Trzeba znaleźć złoty środek i na pewno dac mu wiele swobody bo to naprawdę genialny piłkarz.
0
@Granto W formacji 4-2-3-1 to on już grał jako drugi pivot, więc już całkowicie się cofał. Nie tak rzadko nawet zajmując pozycje pomiędzy dwoma środkowymi obrońcami i od niej rozpoczynając akcje lub dając opcje partnerom do wycofania mu.
Ale właśnie Ajax gra dwiema formacjami. Drugą jest ta o której mówiłem i tam już praktycznie jego ustawianie się wygląda mniej więcej tak jak u nas. Tylko miał minimalnie mniej swobody i był trochę wycofany. Ale chociażby w takim meczu z Emmen w tamtym sezonie, gdzie byli zdecydowanymi faworytami, to normalnie, jakby przekopiował heatmape z wczorajszego występu. Warto też zwrócić na nawet częste przebywanie na boku boiska: https://i.imgur.com/gPZsBvf.png