- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1727 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1727 Culés
5
Awans Wague, transfer Firpo, a wychodzi na to, że gdy trzeba zmienić któregoś bocznego obrońcę, to na boisko wychodzi Roberto.
Roberto jest w kadrze ze względu na swoją wszechstronność, ale co mu z tej wszechstronności skoro w pomocy zagra 2 mecze i wraca na bok obrony.
Nie wiem co oni mieli w głowach awansując Wague do pierwszej drużyny, skoro i tak zamiast Semedo zagra Roberto, a chłopak się nawet do kadry meczowej nie załapie.
Na ławce siedzi dwóch pomocników o profilu defensywnym, kiedy Alena grzeje trybuny, a Puig marnuje się w Barcelonie B. Nie mam pojęcia po co zespołowi Rakitić i Vidal na ławce jednocześnie.
Valverde po 40 minutach gry dostrzega, że może jednak wystawianie zawodników na nie swoich pozycjach (Griezmann i Fati odwrotnie ustawieni) to nie jest dobry pomysł.
Naprawdę zdumiewające, że osoby na takich stanowiskach robią tyle dziwnych rzeczy i nie potrafią przewidzieć pewnych wydarzeń, przypadek Wague to jest po prostu komedia.
0
@Bartek22 Myślę że Griezmann był odpowiedzialny za prawego obrońcę i zauważ że na początku meczu kilka razy znalazł się w swoim polu karnym. Dobrze mieli rozpracowaną Borussie bo faktycznie zawsze na początku ta prawa strona jest mocna.
0
@Bartek22 zdumiewające, że ktoś może mieć takie ego żeby być święcie przekonanym, że zna się lepiej od trenera barcelony na taktyce blaugrany.
0
@Bartek22 a Wague przypadkiem, nie miał po prostu takiego zapisu w kontrakcie, że po roku spędzonym w Barcy B awansuje do pierwszej drużyny? Czy mi się coś pomyliło
1
@busquets5 Naprawdę myślisz, że uważam, że Valverde nie widzi tak oczywistej rzeczy? Oczywiście, że widzi. Dobrze wie, że Griezmann woli prawą, a Ansu lewą, ale ustawia zawodników odwrotnie ze względów defensywnych. Jak przez całą pierwszą połowę nie stworzyliśmy ani jednej klarownej sytuacji to stwierdził, że to może nie był dobry pomysł i końcówkę zagrali na nominalnych pozycjach.
0
@Janiama No spoko, ale za chwilę zagramy z jakimś Alaves czy Eibarem, a Griezmann znowu wystąpi na lewej stronie, bo trzeba zamknąć drogę ich prawemu obrońcy.
Jeżeli Valverde poświęca gwiazdę o takiej klasie i młodego, piekielnie utalentowanego chłopaka w celu zamknięcia drogi ich prawemu obrońcy, kosztem tego, że nie tworzymy sobie żadnej klarownej sytuacji przez całą pierwszą połowę, to znaczy, że nie pasuje do roli trenera Barcelony. I tyle. On zawsze mając do wyboru wariant defensywny i ofensywny wybierze defensywny. Johan Cruyff powiedział kiedyś, że woli wygrać 6:5 niż 1:0. Valverde woli zremisować 0:0.