La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1548 Culés

5

Co do wczorajszej gry Barcy, której orędownicy wypłynęli w tej chwili na powierzchnię i zachwalają, że właściwie to dobrze, że tak tragicznie zagraliśmy a wywieźliśmy wynik. Prawda jest taka, że skoro Ter Stegen mówi " Chciałbym porozmawiać z kolegami z pola. Musimy to zrobić we własnym gronie. Mamy kilka rzeczy do poprawy.", a później jeszcze dodaje: "Slavia strzeliła nam gola przy pierwszej okazji w drugiej połowie. Jedno podanie i byli przed bramką. Takie rzeczy nie mogą się zdarzać. ", to znaczy, że coś w tym zespole jednak jest nie tak. Wczorajsze zwycięstwo to zasługa głównie szczęścia, nie ma się co oszukiwać, ale jeżeli każdy mecz, na który przeciwnicy wyjdą odpowiednio zmotywowani, nieprzestraszeni i walczący do samego końca ma tak wyglądać, to znaczy że ten sezon już możemy sobie podarować i czekać na kolejny z być może nowym trenerem. Gdy drużyna wychodzi tak jak Slavia, trzeba od pierwszej minuty zniechęcać ich do takiej gry, pokazywać, że pressing jest nieskuteczny i pozostajemy niewzruszeni.
Ja rozumiem, że można przejść obok meczu, zagrać poprawnie, ale bez fajerwerek, zagrać mecz wyrachowany, czysto taktyczny, ale jeżeli obrońcy popełniają takie błędy jak wczoraj, odpuszczają krycie, źle się ustawiamy. W dwóch ostatnich sezonach to przerabialiśmy i myślę, że jednak niewiele osób chce powtórki z rozrywki z poprzednich sezonów. Taka postawa na ligę, w której Madryt jest bardzo słaby zwykle wystarczy, na Ligę Mistrzów to za mało. Dlatego właśnie Barcelona pod wodzą Valverde Ligi Mistrzów nie wygra...bo w fazie pucharowej i tak zaliczy mecz, w którym przeciwnik wyjdzie nastawiony jak na wojnę, będzie gryzł trawę i walczył do 90 minut, a Barcelona wyjdzie klepać swoje. Problem pojawi się, gdy ten przeciwniki będzie piłkarsko i klasowo lepszy niż Slavia Praga.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?