La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 944 Culés

konto usunięte

5

27 października, 80 lat temu, Niemcy aresztowali Stefana Starzyńskiego. Pomiędzy 21 a 23 grudnia 1939 r. zamordowali go.

Chciał, żeby Warszawa była wielka. Pracował dla Polski do końca.

-"Ja nie mogę opuścić Warszawiaków. Byłem z nimi i z nimi zostanę".

5

@Odesseiron i porównaj teraz takiego prezydenta Trzaskowskiego z prezydentem Starzyńskim, jak spadła jakość elit...

konto usunięte

0

@Kamilos84 Trudno porównać, bo czasy były inne. Nie wiem jak Trzaskowski by się zachował, a gdybać nie będę.

2

@Odesseiron wiesz nie chodzi mi o to jakby sie zachowal, ale dawniej ci ludzie to były naprawdę wykształcone osoby, czesto wojskowi, lekarze, ekonomisci, znajacy kilka języków, a nie jak dzisiaj ladna twarz, mily usmiech i cyk na prezydenta

0

@Kamilos84 Teraz też są wykształceni i znają języki. Nie wszyscy że względu na komune ale jednak. Jakbyś żył w czasach Starzyńskiego mowilbys że w 1 Rzeczpospolitej to były elity.
Podobnie z Piłsudskim- wtedy miał mnóstwo przeciwników, nawet wśród prostych ludzi a teraz nikt nie wątpi że jest wybitnym mężem stanu.

konto usunięte

1

@Kusco15 ja mam wątpliwości. To postać która miala duży wpływ na odrodzona Polskę po pierwszej wojnie światowej i do drugiej wojny światowej przystapilismy jako bardzo słaby kraj. W podręcznikach robi się z niego prawie świętego. Miał swoje zasługi ale według mnie to jeden z wielu graczy którzy dużo kręcili. Polska po 1 wojnie światowej była słabym krajem w którym rządzili agenci byłych zaborcow i nie tylko. Z resztą podobnie było po upadku komuny i może nadal jest. Nie wierzę w to co uczua w szkołach bo pokazują tylko jedna stronę medalu. Dla mnie jednymi bohaterami z tamtych lat są zwykli ludzi a reszta to dla mnie holota która rządziła powstającym państwem. Nie znalazł się wtedy nikt kto by zrobił coś wielkiego żeby ten kraj zjednoczyć i naprawde żeby stał się silny. Teraz jest tak samo.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?