La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1336 Culés

4

Dzisiejsze rozmyślenia do porannej kawki:

Skąd u Was przekonanie że taki typ jak Bartomeu weźmie trenera, który będzie potencjalnym zagrożeniem dla władzy prezesa? W sensie, że będzie komentował decyzje "góry", wchodził w konflikty, pyskował itp (robił to co Valdes). Bartomeu raczej nie jest idiotą i nie strzeli sobie w stopę. Jaki miałby w tym interes? Poparcie ma tak czy inaczej. Niestety.

Valverde mocno trzyma w garści, więc Ernesto nie może nawet się głośno poskarżyć, że przygotowania do sezonu przypominały rewię mody a nie budowanie kondycji*. Kilka zdań za dużo i pyk! - nie ma Cię w klubie - żeby było zabawniej ku uciesze hejterów. Nie zdziwi mnie jeżeli sporo decyzji personalnych również wypływa od ludzi szefuncia. Nie zazdroszczę takiej roboty.

*Trąbili o tym jeszcze przed wylotem do Japonii - ja sam przez jakiś czas łudziłem się, że sztab da radę to ogarnąć, ale już pierwsze mecze ligowe pokazały, że jestem nadal naiwnym człowiekiem.

Od lat widać, że problemem Barcelony nie jest trener i zawodnicy - był Lucho a teraz EV, robimy transfery (i to jakie!) a problem i gra pozostaje ta sama - znaczy że źródło zarazy jest w innym miejscu . Całkiem niedawno było blisko do obalenia Bartomeu, ale wybronił się - nie do końca grając czysto. Teraz nie ma sensu robić referendum, bo 1. można za to iść do paki ;) i 2. niedługo są wybory. La Masia przestała pełnić swoją funkcję. Talenty uciekają a my ściągamy do rezerw zawodników z innych klubów (sic!). Ja rozumiem ściąganie młodzieży starszej do Juvenil ale do rezerw? A co najgorsze odeszliśmy od stawiania na talent i technikę na rzecz warunków fizycznych - i tak, ja wiem, że dziś piłka jest o wiele bardziej fizyczna, niż choćby za Pepa dekadę temu, ale w moim odczuciu niewiele to zmienia.

Żeby nie było, że tylko psioczę: klub wygląda naprawdę stabilnie ekonomicznie. Można się przyczepić do drabinki płacowej ale zarobki piłkarzy nie od dziś stanowią problem - zresztą nie tylko u nas. Nie wszystko jest złe. Tylko produkt końcowy jest taki jakiś - niedorobiony.

Miłego dnia wszystkim!

0

@Azi Pięknie to podsumowałeś +1 ;)

0

@Azi to nie jest kwestia bezpiecznego trenera tylko trenera który daje tytuły. To ostatni rok Bartomeu jako prezydent ale nie oznacza to ze jego ludzie odpuszcza walkę o władze. Gdyby wygrali Bartomeu nadal mógłby pełnić jakaś funkcje. Nasz prezydent miał dylemat czy zostawić Valverde który mimo wszystko wygrał dwa tytuły mistrzowskie czy dać szanse nowemu ryzykując totalna porażkę i przegranie wyborów przez jego kolegę kandydata. Postawił na Valverde licząc ze jeszcze coś osiągną w tym sezonie

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?