- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1113 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
64 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
July_6_BcN
13
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1113 Culés
1
Jak Barcelona gra, każdy widzi. Zbiera więc mniej lub bardziej zasłużoną krytykę. Dużo w niej jednak emocji i często bezrefleksyjnie powtarzanych frazesów. Co myślicie o pomyśle, żeby raz w tygodniu o stałej w godzinie zorganizować takich pogromców mitów? Żeby tak w miarę naszych możliwości fachowo i merytorycznie sprawdzić, czy Messiemu się faktycznie nie chce biegać, czy Cou faktycznie nie grał na swojej pozycji albo czy Semedo jest tak świetny/fatalny jak się mówi? Fajnie by było, gdyby w takim temacie zabrali głos ludzie pokroju @pax (ocean danych statystycznych), czy @Janiama (doświadczenie w temacie).
4
@Persyfl
Messi biega i nawet biega więcej niż w wielu spotkaniach w ostatnich sezonach, potrafi wspierać w presingu i odbierać piłkę, oczywiście nie są to częste widoki. Jednak on tak grał conajmniej od 8 lat. Poza tym mam wrażenie że on nie potrafi biegać :) albo chodzi albo robi sprinty, co jest wykańczające dla organizmu. Nie widze aby on w tym sezonie odbiegał z bieganiem od poprzednich.
Z Cou było różnie, ale można powiedzieć że grywał na swojej pozycji. Oczywiście nie była to typowa 10. Jednak na papierze był ustawiany jako skrzydłowy którym nigdy w Barcelonie nie był. Dlaczego? On nie wchodził na skrzydło, nie przechodził do linii końcowej. Zgoda, że był ustawiany bliżej lewej strony boiska, ale on ścinął do śreodka na strzał prawą nogą, a za niego na skrzydło wchodził Alba (podobno najwięcej zyskał na odejściu Neymara) i z linii końcowej dogrywał do Leo. Oczywiście Cou gry grał Leo i był na pozycji miał troszkę trudniej bo Leo bywał na tej pozycji na którą Cou miałby wchodzić, jednak wydawało mi się że Cou brakowało czasem parcia na bramkę i zdecydowania, w dobrych akcjach wchodził z skrzydła, robił rajd , mijał pierwszego, drugiego a potem zamiast podowac do wchodzacego w pole karne kolegi, to czekał aż trzeci przeciwnik podbiegnie i wikłał się z nim w drybling. Cou poza tym nie jest szybkim zawodnikiem.
Semedo nie jest świetny, fatalny też nie. Jednak jest zawodnikiem który zawodzi, w ofensywie w lidze hiszpańskiej ponad 50 spotkań i 1 bramka i 2 asysty, w defensywie popełnia podstawowe błędy w ustawieniu i jest łatwo ogrywany.
0
@pax Zasadniczo to tylko przykłady były tematów. Wspomniałem o Tobie, bo posiadasz dane, które pozwalają je zweryfikować. Choćby z Cou - ostatni sezon w Liverpoolu grał prawie tylko na skrzydle. Jak do tego się doda heatmapy z tego, gdzie grał u nas, to cały argument o niegraniu na swojej pozycji przestaje się kupy trzymać. Plus jeszcze to, że nigdy nie był z niego materiał na następce Iniesty.
W kwestii Messiego jest ten słynny artykuł, którego nikt nie czytał :) Twierdzi on, że Leo ma specyficzną budowę mięśni i te spacery są nie tylko niezbędne by nie miał kontuzji, ale też umożliwiają mu wykonanie rajdu chwilę później. Ergo, gdyby Messi biegał tyle, ile sobie życzą niektórzy kibice, to nie dość że widywalibyśmy go na boisku dużo rzadziej, to w dodatku nie dawałby tyle magii.
Z Semedo problem widać chyba najwyraźniej. Jedni mówią, że to nasz najlepszy obrońca, a drudzy chcą go sprzedać, najlepiej jeszcze zimą, a nikomu się nie chce zajrzeć do statystyk.