- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1413 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
56 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1413 Culés
1
https://www.filmweb.pl/news/Roman+Pola%C5%84ski+oskar%C5%BCony+o+gwa%C5%82t-135412
Akcja sprzed 44 lat. Ciężko zapamiętać co się robiło rok temu, a tu 44 lata. Totalna głupota i nigdy nie zrozumiem takich czynów. Brak dowodów zarówno na to, że do tego doszło jak i, że do tego nie doszło.
Nigdy nie zrozumiem takiego czynu jak oskarżenie o coś po tylu latach.
3
@Grzesior667 z Polańskim jest lepsza historia. Sekta Charlesa Mansona zabiła jego żone i krwią napisali na drzwiach świnia. Co ciekawe Manson nie brał udziału w tym morderstwie a dostał dożywocie
0
@FDJ Wiem, znam.
0
@Grzesior667 Myślę, że nie warto lekceważyć tutaj mechanizmu traumy i wyparcia. Tutaj dodatkowo wspieranego tym, że w momencie zdarzenia ona była nieznaną aktorką, za to on dość zamożnym, znanym i cenionym reżyserem.
Oczywiście tutaj nie mówię, że to od razu przesądza o winie Polańskiego i pani ma rację. Ale zbywanie tego w taki sposób jest głupie i właśnie pogłębia problem ze wstydem po tym zdarzeniu. Sprawia, że ofiary tym bardziej nie chcą o tym mówić.
0
@sebasek99 Jeżeli zgłosiłaby to zaraz po zajściu (tak trauma itd) to mógłbym jej uwierzyć, nieważne kto byłby oskarżonym. A tak po 44 latach, a w dodatku gdy te oskarżenia są "modne" to pewnie dużo osób nie bierze tego na poważnie. A na dodatek jak przegra sprawę to jeszcze może zostać oskarżona o zniesławienie.
0
@Grzesior667 Tylko wtedy właśnie nie miałaby żadnego przebicia. No bo kto wygra sprawę sądową: czołowy reżyser, uwielbiany przez krytyków (to kilka lat chociażby po "Rosemary"), postronnych (nawet nie minęła dekada od śmierci jego żony) i mający pieniądze na najlepszych prawników vs. osiemnastoletnia, początkująca aktorka?
Szanse oczywiście, by miała, ale to nie jest tak, że by nie podejmowała ogromnego ryzyka.
0
@sebasek99 A teraz ma jeszcze mniejsze szansę na wygraną, jak nie zerowe. Jakoś Tysona nie mieli problemu osadzić za gwałt.
0
@Grzesior667 No tak, tylko Desire była zwyciężczynią konkursu czarnej Miss, więc anonimowa i biedna raczej nie była.
A wracając do sprawy, to ja przecież nie twierdzę, że pani oskarżająca Polańskiego ma racje i teraz wygra. Tak zaznaczam tylko, że głupio od razu z oskarżonego robić niewinnego, bo to się odbyło dawno. Powodów, aby od razu z tym zdarzeniem nie iść na policje jest wiele nawet dzisiaj, a co dopiero w latach 70. Lepiej więc z góry nie osądzać.
0
@sebasek99 Też nie osądzam. Może to się stało, może nie. Nie wiemy i tak naprawdę się nie dowiemy czy to miało miejsce czy nie.