La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1606 Culés

konto usunięte

11

Thiago Motta mówił, że podpatruje styl Guardioli, jeżeli chodzi o trenerkę. Polecam obejrzeć jakikolwiek mecz Genoi za jego kadencji (właśnie grają z Lecce). Mnóstwo podań, dużo przyspieszeń, techniki i polotu. Tak, wiem, wyniki średnie, ale tam też nie ma konkretnych nazwisk, a Włoch dopiero zaczyna z trenerką. Kto wie, może za kilka lat na tyle się rozwinie, że zrewolucjonizuje włoskie Calcio. Z Juve na wyjeździe posiadanie było 50-50. Napoli zdominowane u siebie pod tym kątem - 41-59. Nie wspomnę o meczach ze słabszymi drużynami (20 minuta meczu z Lecce, a piłkarze Motty już mają 72% posiadania).

3

@Hiacynk Posiadanie piłki jest jedynie efektem, a nie celem samym w sobie, tak gwoli wyjaśnienia. Niemniej trudno aktualnie znaleźć byłego piłkarza, który rozpoczynając karierę trenerską, nie inspiruje się Guardiolą. Wspomniany Motta, Henry, Vieira, Lampard, Xavi, Eto'o...

0

@Hiacynk Potrzebujemy w futbolu własnie takich trenerów!

konto usunięte

1

@SergioTomas To prawda. Nie mówię od razu o wynikach, a o samym stylu. U Henry'ego tego w Monaco nie widziałem, a miał lepszy środek pola niż Motta w Genoi. Guardiola z taką kadrą jaką dysponuje Włoch, raczej cudów by nie zdziałał. Niech się rozwija, miło się patrzy na takie zespoły.

0

@Hiacynk To, że w perspektywie krótkoterminowej nie ma dobrych wyników nie znaczy ogólnie, że drużyna się nie rozwija. Poszczególni piłkarze bardzo mocno korzystają na tym, że trener wymaga od nich takiego futbolu. Mam nadzieję, że Filip Jagiełlo też na tym zyska.

0

@Hiacynk Posiadanie piłki teraz już tak dużo nie znaczy, drużyny nauczyły się grac bez niej. Przykład wczorajszy mecz City-United, gdzie posiadanie było 72-28 dla City. Wynik 1:2 dla United

1

@takisobiektos A niby kiedyś było odwrotnie? Statystyka posiadania piłki nie ma wpływu na wynik - jest tylko pewnym przybliżeniem stylu gry. Liczy się to, co ktoś robi w posiadaniu i bez posiadania.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?