- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 803 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 803 Culés
3
Moja narzeczona pracuje w urzędzie miasta. Ostatnio prowadzili rozeznanie w cenach zespołów/artystów na jakąś letnią imprezę w sierpniu. W tym roku to będą jakieś rocznicowe powiatowe dożynki, więc chcieli walnąć z grubej rury. Wyszła inicjatywa, że może Roksana Węgiel będzie jednym z dwóch głównych punktów imprezy. Pomysł może nie głupi, bo to wiadomo, że będą tam całe rodziny z dziećmi, a do tego jest ona na czasie. Inicjatywa jednak bardzo szybko upadła ponieważ, cena za taki koncert to 45 tysięcy zł za bodajże 1,5h.
W poprzednich latach było wiele różnych zespołów. M in. Feel, Golce,Cleo, Doda, Akcent, Czerwone Gitary, Bałkanica, Perfect, Kombii, Margaret, Maryla Rodowicz, Ich Troje, Boys, i jeszcze inne których teraz nie pamiętam. Najwięcej bodajże wzięła Maryla bo 25 tys. A tak to przeważnie coś około 20 tysięcy albo i mniej. Do samej Roksany nic nie mam i na pewno nie jestem żadnych zawistnym hejterem który jej zazdrości i krytykuję za byle pierdołę,
Zdziwiło mnie po po prostu, że taki koncert w niewielkim mieście to aż takie duże pieniądze. Widać jednak, że obecnie jest na nią moda wiec można windować ceny.
Z innych ceniących się artystów to Sylwia Grzeszczak, cena w granicach 50 tysięcy, ale tutaj zdziwienie mniejsze. Sylwia ma już naprawdę wyrobioną markę, a do tego pokaźną liczbę hitowych piosenek no i jej popularność też jest w obecnej chwili spora.
To info to tak w ramach ciekawostki. Może ktoś akurat szuka jakiegoś info co do cen takich koncertów. Przecież można sobie np. na wesele wynająć :D
2
@ShinobiQWE Rodzice/manager pewnie dyktują stawki, ale kij dobrze niech kosi ile się da i jak długo się da :D
3
@ShinobiQWE No ale to tylko chodzi chwilową popularność. Są gwiazdy, które cały czas są na topie bo mają wyrobione nazwiska jak Edyta Górniak. Ale kto teraz chce słuchać Maryli Rodowicz albo Ich Troje come on. Dziwi mnie tylko niska cena za koncert Margaret.
0
@Bykunn Maryla z tym tyłkiem do tyłu i jej kreacjami to już w ogóle...
2
@IronSanHybrid Bardziej stawiam na managerów. Sama Roksana, czy nawet jej rodzice siedzą w branży od niedawna więc pewnie jeszcze nie znają realiów i nie są obcykani. A menadżerowie wiedzą, że jest teraz na nią popyt do próbują wyciągnąć ile się da.
Ja tylko mam nadzieję, że kariera w tak młodym wieku nie zepsuje tej dziewczyny. Nie słucham jej piosenek bo do mnie nie trafiają. Jednak uważam, że ma talent i głos który ma ogromny potencjały(IMO Roksana Węgiel>Viki Gabor). Oby w przyszłości nie nagrywała tylko samej typowej radiowej papki. Teraz to mam wrażenie, że ma niewiele do gadania tylko robi to czego chcą producenci. Ma jednak dopiero 14 i ciężko wymagać, żeby kierowała swoją karierą tak jak by chciała.
0
@ShinobiQWE Nawet niezłą ma te muzykę (ale głos przede wszystkim. Polecam zobaczyć jej debiut na przesłuchaniach w the voice kids, od razu wiedziałem, że wygra) Niech się jej wiedzie i zarabia tyle kasy ile się na kontach pomieści :P
0
@Bykunn O Górniak zapomniałem. Ze 2-3 lata temu też było zapytanie w spawie jej występu. I cena też bardzo wysoka, ale jaka dokładnie to już nie wiem. A co do takich koncertów, czy bardziej festynów to nie ma się co dziwić, że mniejsze miasta szukają jednak taniej. Co by nie gadać o Rodowicz czy innych nieco przygaśniętych gwiazdach to mają więcej takiej "uniwersalnej" muzyki dla każdego nie większość obecnych "artystów".
1
@IronSanHybrid Widziałem jej różne występy(to z przesłuchań w ciemno rządzi) właśnie dlatego, że imponuje mi jej głos. Po prostu nie słucham muzyki, bo ta obecnie do mnie nie trafia. Jest chyba bardziej skierowana do młodzieży i nastolatek. Dlatego ja też chcę żeby jej się powiodło bo w przyszłości możliwe, że mi to bardziej podpasuje. A szkoda, żeby ten głos się zmarnował bo obecnie z wokalistek to lubię słuchać Sylwii Grzeszak czasami, a poza tym to ciężko znaleźć coś ciekawego. A wokalnie to i tak Górniak te wszystkie "gwiazdki" zjada. Gorzej z jakimś nowymi ciekawymi singlami od niej.
1
@ShinobiQWE Też osobiście bardzo lubię Sylwię Grzeszczak :D
0
@ShinobiQWE Tak jak mówisz. Tutaj głównie chodzi o grupę docelową. Do mnie też muzyka Roksany Węgiel totalnie nie trafia, ale podejrzewam, że dzieciaki w wieku 10-15 lat będą się zabijać i błagać rodziców, aby kupili im bilet na koncert.
Maryla, która śpiewa ciągle te same piosenki, obrzydła już każdemu, a tym bardziej nie posłuchaja jej młode pokolenie.
Tutaj chodzi o to, aby mieć grupę swoich słuchaczy. Popatrz na takiego Marcina Millera z Boys. Jako artystę bardzo go szanuję, chociaż nie jestem fanem Disco Polo. Ale inni są i taki Marcin Miller zarabia grube miliony na muzyce, pomimo że teoretycznie jego muzyka jest wyśmiewana. Nie przeszkadza mu to, aby koncertować i mieć zaplanowane koncerty na 4-5 lat do przodu.
Popatrz chociażby na takiego Dawida Kwiatkowskiego. On też ma specyficznych fanów, czyli głównie nastolatki w wieku 12-15 lat. Co z tego, że śpiewając z Marylką Rodowicz w jakimś programie śniadaniowym piosenkę Lady Gagi, totalnie się skompromitował, że uszy więdły. On też ma swoją grupę fanów, którzy powiedzą, że nawet najsłabsza piosenka jest arcydziełem, a na koncert i tak pójdą, bo go kochają.
Koncerty Rodowicz, Krawczyka czy innej dawnej gwiazdy kiedyś były mega obłożone. Teraz już spadają w zapomnienie, a biorą ich na te Opola, Sylwestry głównie z sentymentu i zasłużenia.
A popularność to popularność. Jeżeli jest, to nawet jeśli jesteś na rynku od 2-3 miesięcy, to możesz sobie stawki ustawiać jakie chcesz, bo i tak konkretna publiczność na ten koncert pójdzie.
1
@IronSanHybrid Choć jej muzyka to nie jest coś odkrywczego to wiele kawałków wpada mi w ucho. Sylwia ma kawał głosu, rozsądnie prowadzi karierę i jeszcze wiele świetnych piosenek od niej usłyszymy.
A jedną z najbardziej przecenianych piosenkarek jest dla mnie Margaret. Fatalne koncerty na żywo. A do tego jak była trenerem w tej edycji The Voice of Poland to mam wrażenie, że ona nie za wiele wie o muzyce, nic sensownego nie potrafiła powiedzieć a jej wypowiedzi to takie masło maślane.
0
@ShinobiQWE w przypadku Sylwii Grzeszczak, duza w tym zasluga rowniez jej meza - Libera. Gosc doswiadczenie z Ascetoholix przeniosl na jej muzyke i widac ze madrze ja prowadzi, dobrze promuje, itd.
0
@ShinobiQWE Margaret faktycznie na wyspach LIVE jest tragiczna.
0
@NeroTFP Tak działa rynek. Wiadomo, że jakby Roskana w tą sobotę w sierpniu miała nie koncertować to i za 20-25 tyś zł by zaśpiewała. A, że w chwili obecnej jej popularność jest ogromna. Nawet jestem w stanie stwierdzić, że to o nią teraz najbardziej starają się telewizje to cena jest jaka jest. Nie zagra tu, to pojedzie w inne miejsce gdzie jej tyle zapłacą, proste jak budowa cepa :D
A jeszcze wracając do głosu Roksany to ostatnio z dziewczyną przeglądaliśmy sobie kolędy na YT i jest tam jej bardzo króciutkie wykonanie "Mizerna Cicha". Przyznam szczerze, że dawno żadne wykonanie kolędy nie wpadło mi tak w ucho. Stad zaczęła się właśnie ta rozmowa o Roksanie i tych całych cenach koncertów.
0
@NeroTFP Libera muzykę też lubię. Miał kilka fajnych utworów w duetach które wpadają w ucho.
Edit. A to, że on prowadzi karierę Sylwii w taki przemyślany sposób pokazuje jak wiele znaczy w muzyce żeby mieć zaufane osoby które wiedzą co dla danego artysty najlepsze. Sam głos to bardzo wiele, ale jak ktoś będzie tylko produktem w oczach producenta to może się to różnie skończyć. Roksana jest zjawiskiem stosunkowo nowym bo tak szybo kariery w Polsce w jej wieku nikt nie zaczął. Ciężko więc powiedzieć jak to się potoczy bo z krajowego podwórka przykładów nie ma, ale zagraniczne już są. No i cóż, wiele z nich nie skończyło się chyba tak jak oczekiwano.