La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1525 Culés

21

Na prośbę @Gall odniosę się do mojego komentarza sprzed roku i jeszcze raz ocenię działania zarządu.

https://www.fcbarca.com/87169-oficjalnie-jean-clair-todibo-pilkarzem-fc-barcelony,dyskusja-6930390.html#comment-6930390,

Czy Todibo jest dobrym transferem? Nie grał dużo, szans dostał mało, ale moim zdaniem za każdym razem, gdy grał, to pokazywał się z dobrej strony. Przykładem jest chociażby ostatni mecz z Interem. Minut powinien otrzymać jednak według mnie znacznie więcej i zapewne uda się na wypożyczeniu, gdzie będzie mógł występować regularnie. Nie ma powodów, by uważać jego transfer za zły deal, bo Barcelona ma bardzo perspektywicznego obrońcę. Dalej jest transfer Arthura. Kwota transferu mała i gdy grał to praktycznie zawsze dawał zespołowi bardzo dużo. Początek obecnej kampanii w wykonaniu Brazylijczyka był znakomity, jednak później pojawiły się problemy. Doniesienia o rzeżączce, problemy mięśniowe itd. Ciężko stwierdzić, czy ta pierwsza plotka to prawda, jednak niepokoją jego urazy. Mam nadzieję, że to wszystko zniknie i będziemy mogli się już niedługo cieszyć jego grą. Transfery dwóch gwiazd, a więc Dembele i Coutinho uważam w tej chwili za minus. Pierwszy nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i co chwilę wypada z gry z powodu kontuzji i ciężko jest liczyć na Francuza przez dłuższy okres. Liczę, że jego problemy się wreszcie skończą, bo wciąż w niego wierzę i liczę, że będzie kluczowym zawodnikiem Barcelony. Coutinho...miałem wielkie oczekiwania i przez pierwsze pół roku Brazylijczyk grał świetnie, ale później było bardzo słabo. Na wypożyczeniu w Bayernie radzi sobie różnie. Czasami gorzej, a czasami zagra kapitalne spotkanie. Zobaczymy, czy wróci do klubu, czy sprzedamy go i odzyskamy część pieniędzy. W tej chwili jego pozyskanie oceniam na minus.

Kolejną gwiazdą kupioną do klubu był Griezmann. Nie mogę oceniać jego kupna negatywnie, bo Francuz w ostatnich meczach robi dobrą robotę i myślę, że będzie jeszcze lepiej. Czy to był w 100% przemyślany transfer? Moim zdaniem nie. Ciężko znaleźć mu pozycję na boisku, na lewym skrzydle nie pokazuje pełni umiejętności i możliwe, że lepsze byłoby kupno typowego lewego skrzydłowego.

Lenglet to oczywiście top transfer i nasz kluczowy obrońca, na jego temat nie co zbyt wiele pisać. Od razu ogromnym plusem o jakim trzeba wspomnieć, jest transfer Frenkiego de Jonga. Mimo młodego wieku jest już jednym z najlepszych pomocników na świecie i uważam, że będzie jeszcze lepszy. Linia pomocy z nim na czele wygląda lepiej, a de Jong cały czas trzyma równą formę. Pan piłkarz. Transfer Firpo - uważam, że w tej chwili na ocenę jest za wcześnie. Gdy wychodził na boisko, to prezentował się różnie. Albo przyzwoicie, albo słabo. Jedno spotkanie miał naprawdę dobre i moim zdaniem po prostu potrzeba mu czasu. Vidal okazuje się dobrym wzmocnieniem i uzupełnieniem kadry. Dla mnie to od początku był rozsądny transfer.

Wypożyczenia aktualnie funkcjonują dobrze. Kupno Pedriego, to świetny deal. 5 mln za 17-latka, który jest kluczowym graczem w Las Palmas i jednym z najlepszych zawodników ligi. Oriol regularnie gra w Twente na środku obrony, a Miranda zaczyna więcej grać w Schalke i możliwe, że wywalczy sobie miejsce w składzie. Emerson (co prawda nie jest na wypożyczeniu, ale łatwo możemy go sprowadzić do Barcelony) gra regularnie w Betisie i dość mocno się wyróżnia.

Transfer Malcoma oczywiście na minus, jednak udało się odzyskać wydane na niego pieniądze, więc można o tym zapomnieć. Zatrzymanie w klubie Ansu i jego wprowadzanie do pierwszego zespołu, to jedna z najlepszych i najważniejszych wiadomości w całym roku. Rozchwytywany przez mnóstwo klubów po fantastycznym roku w Juvenilu A. Został i pobił sporo rekordów. Oby tak dalej. Moriba, Alastuey, Casado, Saidou, Alejandro Balde podpisali nowe kontrakty z Barceloną. Odszedł Simons, jednak nie była to dla Barcelony wielka strata, gdyż w zespole byli od niego lepsi. Chociażby Txus Alba, który podpisał nowy kontrakt i świetnie radzi sobie w Juvenilu B. Zobaczymy ilu zawodników z rocznik 2004 uda się zatrzymać w klubie, bo to w tej chwili najlepsza generacja w La Masii. Pablo Paez, Alarcon, Jurado, Ilias Akhomach, Diego Almeida, Ander Astralaga, Garrido, Caravaca i jeszcze kilku innych.

Na plus można też zaliczyć wejście Carlesa Pereza do pierwszego zespołu, który pokazał, że może być wartościowym zmiennikiem. Na minus dodam przedłużający się awans Puiga do pierwszej drużyny. Już dawno powinien zbierać minuty na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Dochodzi jeszcze wypożyczenie Alenii do Betisu, które oceniam mimo wszystko pozytywnie. Może i powinien zostać i dostawać minut kosztem Rakiticia i Vidala i wiemy, że o to byłoby ciężko. W Betisie pogra 6 miesięcy, uzbiera sporo minut i będzie mógł latem wrócić i zacząć pracę z nowym trenerem (mam taką nadzieję).

Transfery Murillo i Boatenga to dla mnie minus. Niepotrzebne, obciążające budżet, a i tak dostali bardzo mało minut. W ich miejsce mogliby wejść graczy rezerw i uważam, że byśmy tylko na tym zyskali. Strata Take Kubo na rzecz Realu, to dla mnie także minus, i to spory, bo dość mocno mnie to zabolało. Myślę, że dało radę zrobić więcej. Ale mówi się trudno. Doczepię się jeszcze do wprowadzania Wague do pierwszej drużyny. Liczę, że wreszcie zacznie grać więcej i okaże się dobrym zmiennikiem lub nawet kimś więcej.

konto usunięte

0

@ViscaBarca123 ja w skrócie ocenie działania zarządu 2/100

konto usunięte

0

@ViscaBarca123a Dobre podsumowanie, zgadzam się z tobą. Ciekaw jestem co ostatecznie zrobimy z Komarem.

0

@ViscaBarca123 W większości się zgadzam, ale nie uważam, żeby sprowadzenie Murillo i Boatenga były niepotrzebne. W momencie sprowadzenia Murillo mieliśmy 2 zdrowych środkowych obronców. Gdyby któryś dostał kontuzji to jestem przekonany, ze byłoby płakanie dlaczego nikogo nie sprowadzilismy. Tym bardziej, że z tego co pamiętam Pique wtedy miał dalej problemy z kolanem. A co do Prince'a to był nam potrzebny ktoś kto może zastąpić Suareza w mniej ważnych meczach, a Boateng już sprawdził się w La Lidze, w dodatku drużynie która grała podobnie do Barcelony. Moim zdaniem obydwa ruchy w tamtym momencie były sensowne.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?