- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1557 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
doc
6
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
16
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1557 Culés
25
No oby nasi nic nie robili.
4
@DonMatteo901 Ale jak to? Przecież podobnk jesteśmy najważniejszym sojusznikiem USA w Europie. Tak bardzo chcieliśmy być blisko USA, to nie zachowujmy się jak Francja czy Wielka Brytania podczas wydarzeń września 1939 roku. Trzeba wspierać sojuszników
17
@DonMatteo901 Ten świat jest posrany. Nie można sobie żyć jak ja chociażby? Nikogo nie chcę zabić, ani połamać. Żyję sobie, nikomu nie wadzę i tak leci sobie czas.
8
@xJLx Co innego jest być zaatakowanym, a co innego atakować jako pierwszy jak USA w tym przypadku.
1
@DonMatteo901 A co ma piernik do wiatraka? Tak bardzo wychodziliśmy w tyłki USA, a teraz co? Uciekamy z podkulonym ogonkiem ? To może chociaż trzeba było nie kreować się na wielkich sojuszników USA.
13
@xJLx No jak co? Jakby ktoś zaatakował USA bez ich winy to jako ich sojusznik powinniśmy im pomóc. Jak to oni atakują innych to nam nic do tego.
1
@DonMatteo901
Przecież to Duda na lewo i prawo chwali się większą obecnością żołnierzy USA w Polsce,a teraz ma udawać neutralnego?
Piękna konsekwencja
3
@MarioVeB! Przecież to miałoby dotyczyć sytuacji gdyby któraś strona została by zaatakowana. Tam USA są strona agresywną
0
@KamQiX @MarioVeB! ci odpowiedział. Trzeba było się nie odzywać, nie chwalić. A teraz to tak jakby nie wypada.
0
@Kusco15 Współpraca nie opiera się tylko na udziale 1strony gdy jest to wygodne
1
@xJLx Ale gdzie on chwalił imperialistyczne zapędy Stanów?
3
@MarioVeB! Wow. Współpraca dotyczy obronności. Gdy ktoś wpakuje się w wojnę na własne życzenie nic nam do tego. Gdy USA zostało zaatakowane a my nie zrobilibyśmy nic, lub na odwrót, to byłoby to złamanie umowy. Żadne państwo, przynajmniej oficjalnie, nie zawiera z drugim umowy o pomocy w ataku na drugie.
0
@Kusco15 A to dzisiaj świat się dowiedział jak działa USA i jakie wartości kierują tym narodem? Bo chyba, każdy średnio inteligentny licealista przerabiał te zagadnienia na WOS-ie oraz Historii.
5
@xJLx Co to ma do rzeczy? Ani oficjalnie ani moralnie nie jesteśmy zobowiązani do pomocy w ataku? Tylko do obrony.
0
@Kusco15
Chodzi tylko o zwykle wybielanie,a takie apele są głupie. Jeśli się z kimś współpracuj to się nie udaje, że nie.
Przecież nikt tu nie mówi o ataku rany wy już w paranoję wpadacie .
0
@Kusco15 Ale jakim ataku? Czy przypadkiem nie był to odwet za to: https://www.tvp.info/45958852/atak-rakietowy-na-baze-usa-w-kirkuku-zginal-cywilny-pracownik-misji ? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że " tak o" Amerykanie wydali kilka milionów $ na akcje dronów/rakiet.
Zresztą: "zapomniał wół, kiedy cielęciem był". Coś przypomina Ci się rok 2002 lub 2004 i nasz udział w "pseudowojnie" przeciwko terroryzmowi z Afganistanie oraz Iraku (a tak naprawdę w wojnie o ropę)? Powiedzieliśmy już kiedyś A, przez ostatnie lata DOBROWOLNIE wychodzilismy robic badanie pre rectum USA, kreujac się na najlepszego sojusznika, to trzeba powiedzieć B. Szkoda tylko, że banda debili poświęciła życie niewinnych obywateli tego kraju, kosztem pseudoochrony ze strony najbardziej fałszywego kraju na ziemi (przykład Kurdowie). A jeżeli ktoś myśli, że w przypadku wojny np. z Rosja USA pomogło by Polsce, to zwyczajnie jest naiwny. Im szybciej uświadomimy sobie, że jesteśmy naturalna ochrona dla Niemiec, tym lepiej dla nas.
Czas przestać myśleć, ze znaczymy cokolwiek w Europie albo na świecie. To, że ktoś wmówił nam, że tak jest, zwyczajnie nie oznacza, że to prawda. Powinniśmy wyciągać wnioski z historii, lecz chyba jednak jesteśmy na to zbyt głupim narodem.
0
@xJLx Wytłumaczę Ci to prościej na podstawie gry "Europa Universalis IV". Jak w tej produkcji masz sojuszników, to przy ataku na inne państwo mogą się oni zgodzić, ale będą chcieć coś w zamian (pieniędzy, ziemi itp.), a w przypodku gdy ciebie ktoś atakuje, to mają obowiązek cię wspomóc. Jeśli tego nie zrobią to ponoszą karę (tracą prestiż, spadają relacje, przeciwnik może otrzymać "pretekst do wypowiedzenia wojny"). Prościej tego nie wytłumaczę. Obrona defensywa jest konieczna, ofensywna możliwa, lecz tu liczą się interesy nasze. Jeśli by były wymierne korzyści to można wspomóc w ataku :)
0
@DonMatteo901 Życie to nie gra (chociaż szanuje za EU4, wyborny tytuł tak jak HOI3 lub HOI4). Jesteśmy zbyt słabym państwem, mamy zbyt słaby "prestiż" i będziemy musieli zrobić co nam Uncle Sam każe. Gospodarczo jesteśmy średniakiem (jak nie dnem) dla zachodu, militarnie to jesteśmy w kategorii Rumunia, Ukraina (jak nie gorzej). Problemem jest nasza mentalność. Wydaje nam się, że jesteśmy kims, a jesteśmy nikim. Tyle. To samo bylo w 2002 oraz 2004 roku. My potrzebujemy bardziej NATO, aniżeli NATO nas (chyba tylko jesteśmy jako "strefa wpływu USA" w celu ochrony Niemiec - naturalna bariera - coś a'la Układ Warszawski i naturalna granica dla ZSRR). Ludziom wmawia się, że jesteśmy potentatem gospodarczo-militarnym. Ale to tylko propaganda
0
@xJLx Ale chyba nikt normalny nie wierzy w to, że jesteśmy potęgą. Nawet jak byliśmy od morza do morza, to był z nas kolos na glinianych nogach :)
0
@DonMatteo901 Oj zdziwienie by się pojawiło na twoje twarzy, gdybyś dowiedział się jak dużej ilości osób wydaje się, że Polska to potęga w skali Europy (Jeżeli chodzić o rozwój gospodarczy i potencjał militarny)
0
@xJLx Dlatego napisałem nikt normalny ;)