- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 991 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 991 Culés
5
Tak sobie czytam te wszystkie posty o konflikcie USA-Iran i jak widzę niektóre komentarze to jestem w lekkim szoku.
Co niektórzy chyba zatrzymali się na drugiej wojnie światowej i myślą, że teraz też by to tak wyglądało. Czyli front, okopy, czołgi itp. Teraz jest taka technologia i taka broń, że nawet ogromna liczba żołnierzy nie pomoże. Położenie geograficzne też już nie jest taką przeszkodą, jak np było w Wietnamie.
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale miałem zajęcia z generałem Czesławem Piątasem, byłym szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i on powiedział krótko, że w dzisiejszych czasach z takimi możliwościami to Rosja zajmuje całą Polskę w ... 24 godziny i to bez większych problemów.
0
@mrboom W kilka godzin jest w Warszawie
2
@mrboom kurcze to i tak dobrze, ja myślałem że to by było z 2h
0
@mrboom Tak samo USA w Australii
0
@mrboom
No Rosji wystarczy rozpieprzyć Łask i Krzesiny i to by było na tyle.
0
@Janiama @Avada Kedavra @Odesseiron
To było z 5 lat temu, więc teraz to może i 2 godziny :)
1
@mrboom Akurat zająć Polskę to żaden wyczyn xD
1
@mrboom Gen. Waldemar Skrzypczak również w jednym z wywiadów powiedział, że Rosjanie w kilka godzin są w Warszawie i to bez większych problemów.
2
@takisobiektos nie o to chodzi czy to wyczyn, czy nie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w takim czasie tego by nie zrobili, wtedy czynnik ludzki był kluczowy, przykładowy, ile broniło się Westerplatte? O wiele dłużej niż zakładano, teraz to by był moment.
I to komentarz po kłosie tych, którzy piszą, że potencjalna wojna (której nie będzie) będzie trwała długo, że Iran ma milion żołnierzy itp.
1
@Odesseiron Od Krzesin niech się trzymają z daleka.