- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 800 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 800 Culés
1
Jak patrzę na obecną Barce, to tutaj oprócz trenera zdecydowanie brakuje takiego zawodnika jakim był Don Andres, uwolnienie się od dwóch trzech rywali, ciąg na bramkę magiczne dogranie którego przeciwnik się nie spodziewa, niby jest Arthur, De Jong, ale to bardziej zawodnicy o profilu Xaviego czyli zastawienie się kółeczka z piłką, a tutaj potrzeba takiego łącznika między pomocnikami a napastnikami, czasami jak patrzę to nie dowierzam że między pomocnikami a napastnikami jest luka na 20 metrów i gdy Messi się nie cofnie po piłkę to nie ma kto wypełnić tej luki, a Don Andres własnie był takim zawodnikiem. Bardzo liczyłem że to Coutinho będzie naturalnym następcą Iniesty, ale się nie doczekałem zobaczenia go w tej roli zamiast na skrzydle.
2
@Piotruś-BARCA Grał i na tej pozycji, ale również słabo.
1
@Piotruś-BARCA Kolejny mit za często powtarzany. Gdzie niby grał Coutinho na początku sezonu 18/19? Wtedy były narzekania że jest za wolny i nie pracuje w obronie. Wtedy też traciliśmy sporo goli i mieliśmy problemy w obronie, dziwnym trafem sytuacja poprawiła się gdy w środku grał Rakitić z Arthurem.
Iniesta jest piłkarzem wyjątkowym, tak jak Messi. Chyba niemożliwe jest go zastąpić.
1
@Piotruś-BARCA Tak samo brakuje Xaviego, Neymara i Alvesa.
5
@Nano22 Jest chłopak, który się nazywa Puig on ma ten dar do gry w Barcelonie, żaden z pomocników pierwszego składu nie ma takich możliwości jak ten zawodnik, ale wiemy jak działa polityka względem La Masii.
0
@Sheepfan hehe a patrz taki dobry a na kadre u21 hiszpani za slaby
4
@amanter Co z tego?? To piłkarz, który jest diamentem, który trzeba oszlifować, ale nie z tym trenerem (Valverde). Każdy zdroworozsądkowy kibic widzi, że on ma dar do gry w Barcy.
0
@Sheepfan Kibice mogą to widzieć jednak nie bez powodu sztab tego nie widzi. Jak było z Fatim? Tam sami zawodnicy pierwszego składu wypowiadali się że powinien dostać szansę. Widziałeś takie wypowiedzi odnośnie Puiga? On ma już 20 lat. To, że gra świetnie w trzeciej lidze i w spraringach pierwszego zespołu, nie świadczy że ma umiejętności na pierwszy skład. Sam bym go bardzo chętnie sprawdził w pierwszym składzie, jednak trenerzy wszyscy zgodnie jakoś tego nie robią, to skłania do myślenia że muszą mieć ku temu jakiś powód.
3
@Nano22 Fati dostał szansę ze względu na kontuzje innych zawodników, dobrze wiemy, że Ernesto woli grać starymi dziadami - Rakitić niż postawić w dłuższej perspektywie na młodych, zdolnych.
0
@Sheepfan Ernesto przede wszystkim nie myśli o przyszłości, tylko o tym co jest tu i teraz. Tak ustawia drużynę żeby było dobrze na obecną chwilę, dlatego nie jest skłonny do ryzykowania z młodymi nieogranymi. Dochodzi do tego też za szeroka kadra.
A z Fatim to naprawdę musisz nie dostrzegać jaką presję na trenera nałożyli sami zawodnicy wypowiadając się o młodym w taki sposób że praktycznie dawali znać trenerowi że ma go powołać bo ma odpowiednie umiejętności.
1
@Nano22 W I spotkaniu powołani nie byli m.in. Messi i Suarez. W pierwszym składzie grał wtedy Perez, Rafinha i Griezmann. Inaczej mówiąc ze względu na ograniczona kadrę musiał powołać kogoś i padło na Fatiego, odpalił i chwała mu za to, ale na pewno nie jest to wynik przemyślanych zagrań Valverde a tym bardziej piłkarzy.
0
@Nano22 Zdanie tych tłustych, leniwych kocurów nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. Są niewiarygodni.
Puig był najlepszym piłkarzem linii pomocy kiedy tylko w niej występował, a obok biegali Rakiticie i Busquetsy.
Nawet nie chodzi o umiejętności, ale profil. Nie możemy wychodzić na mecz 3 defensywnymi pomocnikami, gra wygląda wtedy koszmarnie. W czasie nieobecności Arthura Puig powinien wychodzić w pierwszej jedenastce, bo potrzebujemy pomocnika, który potrafi utrzymać się przy piłce i ja rozegrać.
Valverde myśli o tym co tu i teraz j w efekcie nie jest dobrze ani teraz ani nie ma nadziei, że będzie lepiej kiedyś.
0
@Bartek22 Sam jestem fanem chłopaków ze szkółki. Bardzo duże nadzieje miałem co do Aleñíi, podobała mi sie jego gra. Podobnie z Puigiem, myślę że fajnie by się uzupełniał w środku z Arthurem i de Jongiem.
Jednak to są tylko gdybania i nasze życzenia, do tej pory Puig szansy na grę nie dostał. Mówię tu o poważnym meczu a nie sparingach. Czy to dobrze czy źle to możemy się kłócić, niemniej jeśli już tej szansy nie dostał, to musi być ku temu jakiś powód. Argument że zły Valverde nie chce stawiać na młodych jest niepoważny. Jestem pewny że musi być jakiś prawdziwy powód dlaczego nie jest powoływany ani u nas ani w reprezentacjach. Wszyscy się mylą? Dziwne to. Choć i tak wolałbym oglądać słabego Puiga niż słabego Rakiticia.