- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1715 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
80 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
26
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1715 Culés
9
Właśnie się dowiedziałem, że mój jeden znajomy idzie jutro siedzieć na 10 miesięcy za niepłacenie alimentów. Chłopak od dawna mówił, że przestanie płacić, bo nie ma zamiaru być sponsorem libacji i innych imprez swojej byłej żony z coraz to nowymi facetami. I teraz tak. Nie chcę dyskutować, czy słusznie idzie do więzienia, czy nie. Interesuje mnie to, czy nie uważacie, że strona płacąca alimenty powinna mieć wgląd na co te pieniądze są wydawane? Bo rzeczywiście w jego przypadku to stał się sponsorem alkoholu i narkotyków. I żadna instytucja mu w tym nie pomogła, bo dziecko zadbane. A zadbane, bo babcia dba.
61
@Odesseiron skoro tak jest, to czemu nie próbował odebrać jej praw i zawalczyć o opiekę nad dzieckiem? Wiem, że sądy są za matkami, ale jeśli by udowodnił te libacje i narkotyki, to by bez problemu wygrał, a sama opieka rodzinna musiała by interweniować...
Nie chciał walczyć to posiedzi, a dług alimentacyjny i tak nie zniknie - jak wyjdzie to będzie musiał zapłacić to czego nie zapłacił + odsetki, tak więc gratulacje dla kolegi...
6
@Odesseiron Powinna być kontrola ale niestety nigdy do tego nie dojdzie. Tak samo jak w przypadku 500+, połowa mogłaby iść na obiady w szkole dla dzieciaka a połowa do rączki. A tak to jest hulaj dusza piekła nie ma. Często dzieciak z puli pieniędzy na niego nawet lizaka nie zobaczy ale flaszki czy fajki to już tak.
10
@Odesseiron Czeeej. Ktoś nie płaci alimentów, więc idzie siedzieć, czyli teraz podatnicy będą JEGO utrzymywać. Pathetic. To raczej komornik powinien wpaść. =D
10
@GregSTG Ale on walczył o opiekę i odbijał się od ściany. Za każdym razem. Mimo, że sąsiedzi jego byłej żony zeznawali na jego korzyść.
4
@Odesseiron mówiłeś że idziesz do lasu a nie do więzienia
7
@Transu96 Słabe to Transu. Słabe
0
@Transu96 Ale w sumie wspomniał, że na 10 msc, wydawało mi się to podejrzane. Co można robić 10 msc w lesie?
0
@Odesseiron wiedziałem żeby napisać oglądać auto, ehh
3
@Odesseiron Według mnie raczej powinien się postarać żeby to dziecko otrzymywało coś z tych pieniędzy zamiast się poddać i nic nie płacić. Czasami się nie da, bo nasze państwo bywa w takich sytuacjach upośledzone, ale czy próbował?
Edit: Ok, już to dodałeś w czasie jak pisałem.
4
@Odesseiron Ja uważam, że państwo już tak głęboko reguluje każdą ludzką aktywność, że zwykłe społeczne działania jak zakładanie rodziny, świadczenie drobnych przysług, angażowanie się w cokolwiek zaczyna powoli wymagać heroizmu. Pomijam już spory, czy utarczki, bo tutaj już jasne, że nikt jeńców brać nie będzie i najchętniej to na szafot za byle co.
Wydaje się oczywiste, że ojciec dziecka nie powinien być redukowany do pozycji niewolnika, ale jak widać wszyscy mają to gdzieś. System wydaje się temu sprzyjać. Rozwód w godzinę i niewolnik gotowy. W dobie powszechnego bełkotu licytacja wysokości alimentów też jest ciekawa. Teraz to każde dziecko ma już taki potencjał, że jak ojciec nie odda nerki, to maluch nie zostanie drugim Chopinem, czy innym Messim.
0
@Odesseiron To niezły łebek z kolegi, skoro uważał, że jak nie będzie płacić alimentów, to zrobi dobrze. Jak wiedział, że jego pieniądze idą na libacje + miał świadków, to tylko jakiś dowód i byłby wygrany. Tak jak czytam, to idzie do więzienia z własnej głupoty. Co do pytania, to tak, powinien być wgląd na co siano idzie, ale nigdy tak nie będzie.