- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1312 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
94 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1312 Culés
2
Okno transferowe zamknięte więc czas na małe podsumowanie. Jest to moja subiektywna ocena, chętnie przeczytam waszą.
Jeśli chodzi i transfery z klubu to:
Wypożyczenie Aleni do Betisu to najlepsze co można było zrobić w jego przypadku. Za dobry by grać ogony w lidze, a przy takim przesycie w pomocy na nic więcej nie mógł liczyć. W Betisie będzie albo pierwszy skład albo będzie pierwszy do wejścia z ławki. Jego minuty dostanie Puig więc i wilk syty i owca cała.
Todibo odszedł do klubu który ma jak na swój poziom bardzo dobrych 4 stoperów, jednak 2 jest ciężko kontuzjowanych więc w obecnej sytuacji albo będzie podstawowym zawodnikiem, albo tak jak Alenia pierwszy do wejścia z ławki. Wątpię by Schalke go wykupiło, jeśli jednak to zrobią to za niemałą kwotę, jesli mielibyśmy go odkupić to teoretycznie stracimy 25mln, jednak Barca zrobi to jedynie gdy będzie zawodnikiem topowym, a 25 za takiego stopera to będzie promocja. Bez względu czy wróci czy zostanie w Schalke, transakcja moim zdaniem na plus
Wypożyczenie Wague tak jak Todibo, słabszy klub ze słabszej ligi więc ma szansę się przebić, opcją wykupu 10mln, możliwość odkupu za 15. Idealnie. Jeśli odpali to strata 5 mln na rzecz ogrania zawodnika tej klasy to grosze. Duży plus.
Carles Perez.. no cóż. Bardzo tego zawodnika lubię, ale nie oszukujemy się nie ma potencjału by zaistnieć w tej drużynie na dłużej. Dlaczego? Jest szybki i przebojowy, ale to tyle, ani nie potrafi dobrze akcji rozegrać, ani zrobić różnicy przeciwko więcej niż 1 obrońcy. Świetny skrzydłowy, ale nie dla Barcy. Lepiej będzie mu we Włoszech czy Anglii. Gracz o innym profilu. 13mln za niego to dobra kwota. Wystarczy spojrzeć za ile odchodził Arnaiz, Deulofeu, Tello czy Cuenca a to podobny potencjał zawodnika. Moim zdaniem transfer "neutralny" za sprawiedliwą kwotę.
Abel Ruiz - jestem pewny, że gdyby nie transfer Trincao to niemożliwe byłoby uzyskanie takiej kwoty za tego chłopaka. Potencjał ma, ale ma też duże braki. Potrafi w młodzieżówkach Hiszpanii robić furorę, ale w 3 lidze gra padake, niestety. Płakać nie będę, ale powodzenia.
Transfer wymienny z Juve nie komentuje, bo dla mnie to zwykła transakcja na przeksięgowanie środków.
Transfery do klubu:
Trincao - zawodnik zdecydowanie lepiej pasujący do drużyny niż Perez, lepszy technicznie, bardziej pasujący do Barcy. Za stosunkowo dobre pieniądze. Pamiętajcie, że gdy wypali to będzie promocja, jeśli nie, to takiego skrzydłowego da się sprzedać za podobną kwotę (patrz Malcom).
Matheus Fernades - dla mnie wielką niewiadoma. Ale za 7mln? Albo vesids to transfer jak Mina (czytaj. Sprzedaj i zarób), albo zaistnieje tutaj na dłużej. Całego jego meczu nie widziałem, z urywków wygląda na silnego gościa świetnie operującego piłką więc profil pasujący do tego klubu jako defensywny pomocnik.
Podsumowując okno dla mnie na minimalny plus, odeszli zawodnicy którzy muszą się ogrywać, bądź nie pasują do tego klubu, przyszli młodzi o profilu jak najbardziej pasującym.
Jedyne o co mam "delikatny żal" to klęska w temacie Cuoto i brak transferu Rakiticia, ale pamiętajmy, że zawodnicy też mają coś do powiedzenia, nie wszystko zależy od zarządu.
Grunt, że nie zblaznili się z transferem Rodrigo za 60mln.
0
@messi564 Według mnie klub dostał za mało za Pereza. Nie twierdzę, że powinni wziąć za niego nie wiadomo ile ale 11M to mało za 21letniego obiecującego piłkarza po za tym samo pozbycie się tego piłkarza było dziwne. Generalnie na pewno plusem jest to, że klub wypożyczył przede wszystkim Wague, który i tak siedział ciągle na trybunach a Nice jest raczej ciekawym kierunkiem i tam przynajmniej będzie ważnym zawodnikiem. Kupno Fernandesa jest raczej tak jak napisałeś możliwym zarobkiem Barcy w niedalekiej przyszłości bo nie było potrzeby kupna takiego piłkarza. Mamy De Jonga, Busquetsa, Rakiticia (którego już w klubie być nie powinno no ale jednak jest), na wypożyczeniu mamy młodego Oriola, który także się wyróżnia (często gra na ŚO ale na defensywnym także grał dobrze) więc ta pozycja jest raczej obsadzona. Nie nastawiałem się na jakieś mega transfery w zimowym okienku i tak na prawdę letnie okno nam wszystko zweryfikuje. Dla mnie sprawa jest prosta - potrzebna jest nowa 9 bez dwóch zdań oraz skrzydłowy z prawdziwego zdarzenia. Klub powinien celować w takich piłkarzy jak Lautaro czy Werner o których dużo się mówiło. Na skrzydło według mnie także dużego wyboru nie ma i albo trzeba znowu ściągnąć Neymara ewentualnie ryzykować i polować np. na Sancho. Czas też pokaże jak piłkarze wypożyczeni się zaprezentują i czy wogóle będą grać bo jeśli odpali np. Todibo to możemy mieć obrońcę na lata ale jeśli nie to na nim nie stracimy ale i trzeba będzie szukać nowego ŚO bo Pique do końca kariery ma już bliżej niż dalej. Jeśli Semedo nie będzie się wyróżniał (choć teraz się poprawił) to trzeba będzie go sprzedać a postawić na Emersona i obserwować jak spisuje się Wague. Według mnie w lato klub powinien sprzedać takich piłkarzy jak: Rakitić, jeśli wpłynie dobra oferta to Coutinho, jeżeli Dembele nie odpali to także klub powinien go sprzedać (bo tak na prawdę to powinna być jego ostatnia szansa) tak jak w przypadku Semedo. Jeśli ci piłkarze by odeszli to według mnie można też pokombinować z tym Willianem jeśli ma przyjść za darmo. W końcu mieliby 2 skrzydłowych z prawdziwego zdarzenia (na lewej Neymar, na prawej Willian) ale wiadomo że jeśli Willian by przyszedł to także byłaby to opcja na max. 2 sezony. Jeśli Barca chce wygrać LM to nie ma co się oszukiwać musi sięgnąć głębiej do kieszeni ale biorąc pod uwagę budżet, który mają na transfery oraz sprzedaż co najmniej 3 piłkarzy to transfery takie jak Neymar, Lautaro/Werner i Willian są realne.