- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1390 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
10
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
42 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
37 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1390 Culés
5
Ostatni już dzisiaj post, chyba najdłuższy, bo z przemyśleniami jest jak z hydrą - ubijesz jeden łeb, to wyrosną dwa kolejne.
1) Bardzo dużo osób nie rozumie dlaczego dokonano zmiany trenera w środku sezonu. Postawmy sprawę jasno: błędem było zatrzymanie Ernesto na trzeci, a nawet na drugi sezon. Ale błędy zawsze można naprawić i uważam, że słusznie podjęto decyzję o zmianie na stanowisku. Mimo wszystko zdecydowanie częściej nowy trener wchodzi z buta w zespół i na efekcie nowej miotły poprawia dyspozycję. Przykładów jest mnóstwo, od Matteo w Chelsea, po Zidane'a w Realu, czy obecnie Flicka w Bayernie. Tutaj na razie to nie działa, problem jest złożony.
2) Krytyka dotknęła niemal każdego, ale uważam, że kilku piłkarzom dostało się aż nadto - np. Busquetsowi. Bardzo cenię Busiego i nie pojmuję tej całej nagonki. Wszyscy wiedzą, że facet jest wolny i słaby fizycznie. Taki był zawsze, ale wcześniej kontrolowaliśmy grę, więc nie było to aż tak bardzo widoczne. Wczoraj jako jedyny bardzo inteligentnie utrzymywał piłkę i zachowywał zimną krew przy pressingu, a to jest właśnie remedium na wybiegany Real! Rzecz w tym, że teraz ma obok siebie równie wolnego Arthura i będącego pod formą Frenkiego. Żaden z nich nie stał i na razie nie stoi obok Xaviego oraz Iniesty. W Busquetsie podoba mi się jego ofensywne usposobienie. Nie wiem czy nie chcecie tego zauważać, czy po prostu nie zauważacie, ale Hiszpan bardzo często stara się przyspieszać grę grając na raz i próbuje grać prostopadle. Jest ostatnim oddechem dawnej świetności Barcy.
Na pochwalę zasługuje z kolei Semedo. Oprócz Pique najlepszy nasz zawodnik. Byłem jego krytykiem, ale jeśli nadal będzie się tak rozwijać, to ucieszy i uciszy moje skołatane serduszko.
2
@kerouac Szkoda że Arthurowi brakuje sił na rozgrywanie całych meczów, wczoraj do jego zejścia by w miare spokój w środku pola i jakoś to funkcjonowało. To samo jak wszedł z Napoli, nagle wszystko zaczęło lepiej wyglądać w środku. Niby robi te kółeczka i niby do boku rozgrywa, ale środek z nim wygląda po prostu lepiej. Jeszcze niech zacznie dawać piłki przełamujące linie do przodu to będzie super (bo widać że np. Griezmann bardzo często robi takie ruchy ale nikt mu nie podaje). Ale to tak a propo, ogólnie zgadzam się z Twoimi przemyśleniami.