- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1448 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
64 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
July_6_BcN
14
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
16 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1448 Culés
6
Wydaje mi się, że cały ten koronawirus jest problemem, ale media wyolbrzymiają sprawę i wszyscy szybko o tym zapomnimy tak jak i o innych tego typu epidemiach pojawiających się od czasu do czasu. I obym się nie mylił.
Martwi jednak to, że Europa tak naprawdę nie jest gotowa na poważną pandemię gdyby taka się pojawiła. W Europie według statystyk mieszka 741,4 mln osób. Obecnie wirusa wykryto u kilku tysięcy osób. Wyobraźcie co by się działa gdyby wykryto wirusa u 75 tysięcy osób, ale nie w jednym państwie które można łatwo odciąć, a we wszystkich. Panika byłaby ogromna, być może groźniejsza niż sam wirus. A nawet nie chcę sobie wyobrażać gdy zarażonych było 750 tys osób, czyli jedna na tysiąc. Stanęło by wszystko fabryki,transport, zaopatrzenie itd.
W przypadku pandemii w Europie zbyt swobodny przepływ obywateli między granicami jest przekleństwem w takich sytuacjach. Ta sytuacja pokazuje, że tak naprawdę w przypadku jakiejś większej epidemii to pomimo tego, że medycyna stoi na dużo wyższym poziomie niż setki lat temu to wiele krajów jest zupełnie nieprzygotowanych do czegoś takiego.
0
@ShinobiQWE wniosek jeden. Unia musi być zniszczona, tak mi dopomóż Bóg.
0
@ShinobiQWE nie wiem czy oglądałeś,ale praktycznie to samo mówił Cejrowski...to był by najczarniejszy scenariusz,gdyby zarażeń było tak wiele i staneły by dostawy,zaczeła by się walka na ulicach o jedzenie,rząd stracił by kontrolę nad służbami...ale będzie dobrze i tego się trzymajmy,szczepionka jest testowana,podobno w kwietniu ma być gotowa
0
@MesQueUnClub96 No w przypadku epidemii to swobodne podróżowanie po Unii to gwóźdź do trumny. Oby tylko za naszego życia nie pojawił się jakiś naprawdę groźny wirus bo po europejskich krajach rozpłynie się to momentalnie.
2
@Jaca27 Ja nie mam na myśli akurat tego wirusa, ale pisałem tak ogólnie gdyby w przyszłości pojawiło się coś naprawdę groźnego. Obyśmy jednak nigdy tego nie doświadczyli
0
@ShinobiQWE Nie ma co panikować i szykować się na apokalipse jednak bagatelizowanie takiego zagrożenia to dla mnie czysta głupota i ignorancja. Okolo 18% wymaga hospitalizacji z czego 6% intensywnej terapii. Przy 10tys. przypadków to już nie przelewki. Tym bardziej że dużo osób jest chorych na raz, a inne choroby w tym i grypa nie robią sobie przerwy
0
@ShinobiQWE o wiele wiecej osob umarlo w tym roku na grype niz koronawirusa, takze media zdecydowanie wyolbrzymiaja
0
@YoNoEntiendoNada A ile zachorowało na grypę? ;) Gdyby 1/10 tych osób zachorowała na koronawirusa to nawet nie wyobrażasz sobie co by się działo.
0
@NaFazieHitman Ja wciąż liczę, że skoro w Chinach się uspokaja to i Europa da radę to opanować. Ale wiadomo, że Chińczycy zastosowali radykalne środki i to niewątpliwie pomogło.
0
@ShinobiQWE no właśnie,u nas wiedzieli że włochy,a przestrzeń powietrzna hula w najlepsze,jak oni to chcą kontrolować ? to jest właśnie test że Europa przy gorszym zagrożeniu zniknie .
0
@ShinobiQWE W Chinach i w ogóle w Azji ludzie inaczej do tego podchodzą. Tam nawet jak mają przeziębienie to szanują innych i noszą maseczki. Nie kaszlą na innych ani w przestrzeń, nie kichają. U nas? Większość ma gdzieś resztę. Poza tym w Chinach w końcu uznano, że trzeba siedzieć w domach. Szkoły pozamykali, fabryki stanęły, imprezy masowe odwołane. Jak się nie zakażali, to i trochę się uspokoiło. Teraz znowu ruszają fabryki i dlatego pewnie za kilka tygodni nastąpi kolejny wzrost zachorowań w Chinach.
Europa jest inna i widać to było na przykładzie Włoch. Ludzie kompletnie bagatelizują zagrożenie. Po jednym dniu znowu się zapełniły wieczorami restauracje w Mediolanie. W ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarło co najmniej 49 osób, a co najmniej 110 trafiło na intensywną terapię. Przybyło 778 nowych potwierdzonych zakażeń.