La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1375 Culés

2

Tak sobie siedzę i rozkminiam o co chodzi? Była sobie świńska grypa którą miało miliony, a tysiące umarły. Nawet w Polsce z tego powodu umarło ponad 100 osób. Nikt nie zamykał szkół, nikt nie zawieszał wydarzeń sportowych, nikt nie gromadził zapasów jak głupi. Oczywiście, koronawirus wydaje się sporo groźniejszy.
Jednak na czele państwa siedzą osoby które 100 razy zastanowią się zanim podejmią decyzję, a mimo wszystko podejmują zdecydowanie kroki narażając gospodarkę na spowolnienie.
2 tygodnie temu nawet przez chwilę nie myślałem, że będą wprowadzane takie kroki. Teraz już po prostu nie zgaduje jak to się skończy i kiedy bo nie mam zielonego pojęcia. To niewątpliwie już jest epidemia inna niż wszystkie które były za mojego życia. W każdym bądź razie to że, żyjemy w Europie XXI wieku nie znaczy, że bardzo śmiertelne epidemie nie mogę nas doświadczyć. I już wiem, że wtedy część umrze z powodu choroby, a część pewnie się gdzieś zatratuje bo taka będzie panika.

1

@ShinobiQWE 10 lat temu aż w takim stopniu człowiek nie był otoczony z każdej stron mediami, fake newsy miały o wiele mniejsze zasięgi. Zresztą, 10 lat temu najpopularniejszym portalem była nasza klasa

4

@barcelonaLM To nie zmienia jednak faktu, że nikt nie wprowadzał czerwonych stref i nikt nie odwoływał niemal wszystkich imprez.

konto usunięte

1

@ShinobiQWE Ten wirus jest o wiele groźniejszy od grypy. Nie chodzi o samą śmiertelność, ale np. o długi czas inkubacji i to, że 20% w ogóle nie ma objawów, a zakażać może. Liczba osób wymagająca pomocy szpitalnej jest x20 w porównaniu z grypą A. Jeśli będą masowe zakażenia, to nie będą umierać tylko ludzie starsi. Będą umierać też ludzie 20-letni czy dzieci. Starsze i chore osoby lekarze będą dosłownie zostawiać na śmierć. Tak jak to robili medycy na wielu wojnach. Ratować będzie się tylko tych, którzy będą mieli większe szanse na przeżycie. Czy wystarczająco ci to wytłumaczyłem?

0

@ShinobiQWE I właśnie dlatego, że nie zamykali to masz efekt we Włoszech:P tym razem szybsza i lepsza reakcja może pomóc zatrzymać roznoszenie wirusa

1

@Piotr89Sand Dzięki za obszerną odpowiedź. Oby tylko twój scenariusz był daleki od tego co nad czeka

konto usunięte

0

@NaFazieHitman Zapobiec może tylko wczesne wykrywanie przypadków i izolacja ich. Tych bez objawów i z lekkim przebiegiem w domach. Inaczej to tylko kwestia czasu aż szpitale się przepełnią. Niestety w Polsce robi się za mało testów.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?