La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1129 Culés

8

Lekarka z Rybnika pisze list o stanie służby zdrowia. No ja nie mogę xDDDD Jako mieszkaniec Rybnika mogę tylko powiedzieć, że ten szpital można nazwac mordownią, poza nielicznymi wyjątkami. Moja babcia prawdopodobnie zmarła tam z powodu zlekceważenia objaw choroby przez lekarzy. Katastrofalne miejsce i jakaś babka jeszcze stamtąd będzie ferować stan przygotowania państwa na epidemie.
Czas wyjaśnić kilka kwestii:
- Włochy to nie żadne Wuhan, oczywiście zdaję sobie sprawę, że w przyszłości może tak być, ale narazie Włochom w tempie rozwoju epidemii daleko do Wuhan, gdzie w szczytowym momencie odnotowywano kilkanaście tysięcy przypadków dziennie
- sytuacja w Korei Południowej się stabilizuje, co jest niewątpliwym sukcesem. To samo w Chinach, gdzie poza prowincja Hubei praktycznie nie ma nowych przypadków. A mówimy o 1.5 mld osób.
- Coraz więcej państw chce przystąpić do programu testowania leku Remdesivir na COVID-19. Lek jest testowany obecnie w Chinach, Korei Południowej, Włoszech czy za niedługo w Francji. WHO przyznało, że remdesivir jest największa szansa na skuteczną walkę z COVID-19. Oczywiście o tym ani slowa w mediach
- Liczba wyleczonych w Włoszech jest większa niż liczba zgonów, a w odizolowanych wioskach w Lombardii nie notuje się już zakażeń

1

@barcelonaLM Dlatego nie ma co panikować, a do naszego Rybnickiego szpitala pełna zgoda, umieralnia i tyle w temacie xD

1

@barcelonaLM Te kilkanaście tysięcy dziennie w Wuhan to był tylko jeden dzień i to była tylko korekta danych. Tak przeważnie było 3-4 tysiące, a we Włoszech mówimy o około 1,5 tysiąca nowych przypadków dziennie.

0

@ShinobiQWE Racja, ale dalej Włochy to nie Wuhan (na razie). Przesadne określenie

2

@barcelonaLM Też tak myślę, ale to tylko nasze zgadywanie. 3 tygodnie temu większość z Nas nie traktowała tego aż tak poważnie i nikt nawet nie myślał, że gdzieś w Europie będzie aż tak źle.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?