- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1454 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
10
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
42 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
37 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1454 Culés
0
Powrócę jeszcze raz do mojego tematu, bo z uwagi na konferencję i spam z nią związany, przeszedł bokiem, a zależy mi na opiniach. Na pewno mamy tu wielu przeciwników wszelkiego rodzaju pomocy społecznej/socjalnej (mamy tu zwolenników Konfederacji).
Czy Waszym zdaniem pobieranie wynagrodzenia w okresie przymusowego zamknięcia fabryki/firmy to nie de facto korzystanie z "pomocy społecznej" (z tym, że w tym przypadku FINANSUJĄCYM jest "Bogu ducha winny" pracodawca)? Umowa o pracę zakłada, jak sama nazwa mówi - pracę.
Mój sposób rozumowania:
- w przypadku 500+ otrzymujesz świadczenie, finansowane z naszych (podatników) pieniędzy - wynik nałożonego przez państwo przymusu (płacenia podatków)
- w przypadku wynagrodzenia w w/w sytuacji otrzymujesz świadczenie (wynagrodzenie jest "za pracę"), finansowane z pieniędzy pracodawcy - wynik nałożonego przez państwo przymusu (zamknięcia fabryki/firmy)
Zapraszam do (wyłącznie) merytorycznej dyskusji.
4
@Mazi Nie, ponieważ 500+ dostajesz totalnie za darmo. Wypłatę mimo nie wykonywania pracy dostajesz, bo nie możesz pracować. Nawet jeśli byś chciał, to Ci to uniemożliwiono.
1
@Mazi Jednak jest róznica pomiędzy takim typowo socjalnym/politycznym narzędziem jakim jest 500+, a zapewnieniem zabezpieczenia finansowego ludzi w dobie takiego kryzysu, który jest przez nich niezawiniony. To regulacje prawne uniemożliwiają ludziom pracę, a nie ich widzi mi się (czyt. siedzenie w domku i liczenie kasy z 500+).
Jedno jest zagrywką typowo polityczną a drugie niejako koniecznością.
0
@KamQiX a wynagrodzenie nie dostajesz teraz za darmo? :D Nie jest to winą pracodawcy, że rząd zamyka jego działalność, dlaczego więc "ktoś" musi finansować to, że nie możesz pracować? (nie możesz w Twojej opinii - jest mnóstwo firm, które prawdopodobnie poszukują pracowników)
0
@Bobo25 oczywiście to rozumiem - dlaczego "zapewnienie" zabezpieczenia finansowego ma leżeć w gestii pracodawcy?
2
@Mazi Ale coś takiego jak postojowe jest w kodeksie pracy od dawna (jest chyba coś o 60% pensji). To też jest w gestii pracodawcy, bo w ten sposób utrzymuje niezbędną kadrę licząc że ten przestój się skończy szybko i zakład wróci do produkcji. Gdyby miał nic nie płacić i zwolnić ludzi to po zakończeniu kryzysu miałby problem z odbudowaniem produkcji bez ludzi.
0
@Bobo25 dokładnie tak. Wynagrodzenie postojowe jest świetnym argumentem, który nasuwa ewentualne kolejne pytanie. Czy w oczach w/w wynagrodzenie postojowe to "chamstwo" ze strony pracodawcy, czy wdzięczność za docenienie i wykazanie chęci dalszej współpracy "po kryzysie".
0
@Mazi Jeśli pracodawca wykorzystuje ten mechanizm kiedy tylko mu pasuje to chamstwo, ale jeśl sytuacja firmy jest słaba i tylko w ten sposób może uratować miejsca pracy to chyba lepiej jest mieć 60% pensji niż kuronówkę na bezrobociu.