- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1307 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
65 odpowiedzi
doc
6
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
17
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1307 Culés
0
https://kobieta.wp.pl/koronawirus-studenci-kierunkow-medycznych-o-wolontariacie-w-czasie-pandemii-traktuja-nas-jak-maszynki-jak-androidy-6492765091547265a
Co o tym sądzicie? Czy to jest odpowiedni czas na takie wywody i "manifesty"?
1
@Xwowrak Trochę masło maślane, niby wie że jest beznadziejna służba zdrowia od kilkudziesięciu lat a i tak się do niej pcha, z pasji, więc to dziwne podejście, mając taką wiedzę pozostać tam. Nie lubię w tej epidemii robienia polityki, żaden rząd na świecie nie był przygotowany na to, każdy został zaskoczony, każdy mógł zadziałać lepiej, tu się liczy teraz pomoc, natychmiastowa, i jasne że od lekarzy wymaga się najwięcej, tak samo jak od Pani w Biedronce że będzie obsługiwać ludzi dzięki czemu mamy gdzie kupować produkty. W tym wszystkim trzeba spiąć dupę, robić jeszcze więcej niż zawsze, niestety, inni tracą pracę bezpowrotnie a drudzy muszą robić więcej. Więc taki wpis mi się kompletnie nie podoba, wcale nie pomaga.
1
@micchu Zwyczajnie lansik na insta i planowanie prywatnych praktyk i grubej kasy, a nie jakaś pasja i pomoc ludziom. Zdjęcia w fartuchu ze stetoskopem do neta umie wrzucać, ale wziąć się do roboty już nie.
0
@Xwowrak Moim zdaniem to nie odpowiedni czas na takiego typu komunikaty. Co wiecej, uważam, że chłopak wypowiada się na temat, w którym nie do końca się zorientował, bo studenci na wolontariacie pracują głównie przy telefonie i nie mają kontaktów z potencjalnie zakażonymi. Odniesienie się do sytuacji we Włoszech, gdzie jego zdaniem państwo zrobiło wszystko, żeby zapobiec epidemii jest conajmniej śmieszne. Podzielam zdanie @Piotr89Sand i jako student kierunku medycznego nie podpisuje się pod tym komunikatem. Sam nie uczęszczam na wolontariat, ale nie czuje potrzeby tłumaczenia się z tej decyzji, ani nie czuje presji społeczeństwa na sobie.
0
@joloskyy Też nie wymagam żeby kogoś zmuszać do wolontariatu. Tylko kogo niby mają prosić szpitale? Murarzy, piekarzy? Przecież to oczywiste, że prośba idzie w kierunku przyszłej kadry medycznej.
Z tego co czytałem, średnia wieku pielęgniarek w Polsce to około 50 lat! Lekarze też pewnie nie są w o wiele lepszej sytuacji. Proponowane wolontariaty mają za zadanie odciążyć bardziej wykwalifikowanych i doświadczonych w robocie papierkowej, odbieraniu telefonów i innych mniej wymagających zajęciach. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie.
Nie wszyscy nadają się na lekarza! Młody nie rozumie, że to nie jest zwykły zawód. Lepiej niech idzie w kierunku badań laboratoryjnych, bo widać, że ciężko mu zrozumieć jak powinien zachowywać się w stosunku do ludzi.