La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1637 Culés

0

W wynikach rezonansu kolana mam napisane podwyższony sygnał ACL zmiany przeciążoniowe. Wie ktoś co to może znaczyć i jakie są sposoby na odciążenie tych więzadeł? Wizyta u ortopedy za kilka tygodni, a może ktoś z was miał coś podobnego

konto usunięte

1

@V e B 96 Jeżeli są stany przeciążeniowe to musisz mocno ograniczyć wysiłek. W obecnym okresie to akurat jest łatwo. Stan więzadeł jest zły ale nie są zerwane czy też naderwane. Czas pomoże w dojściu do pełnej sprawności.

0

@Janiama Może pracuje fizycznie i wcale nie jest tak łatwo ograniczyć wysiłek ?

konto usunięte

0

@V e B 96 jeśli zachowana jest ciągłość włókien to nie ma tragedii ale musisz trochę odpuścić, a później ale to już zapewne w porozumieniu z ortopeda ćwiczenia izometryczne wzmacniające mięśnie, bo nic nie odciąży tak więzadeł jak mięśnie. Jedno z prostszych ćwiczeń często stosowanych zaraz po rekonstrukcji to napinanie czworoglowego. Nie obciąża to w żaden sposób kolana a wzmacnia mięsień

konto usunięte

0

@Damian11 Chodzi o wysiłek sportowy

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?