- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1631 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
Safrani
1
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
gumaz
1
Jaki jest Wasz ulubiony smak lodów?
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1631 Culés
5
Najlepsza seria Messiego. W sezonie 2012/13 Messi zdobywał bramki w 19 kolejkach pod rząd (11-29). Seria została przerwana przez kontuzję. W kolejkach 30-32 Leo nie występował, choć jeśli liczyć powrót to możemy przedłużyć serię o kolejne 2 kolejki. W omawiane 19 kolejek, zdobył 30 goli (33, licząc mecze po powrocie).
Dopiero w 35 kolejce Leo nie zaliczył żadnego trafienia.
Niestety na ostatnie 3 kolejki odnowił się uraz uda i licznik Messiego zatrzymał się w tym sezonie na 46 bramkach. Stratosferyczny wynik imponuje tym bardziej, że został osiągnięty w 32 spotkaniach dając średnią 1,44 bramki na mecz w lidze. Gdyby nie uraz możemy być niemal pewni, że Messi drugi raz w karierze ( i to z rzędu) dotarłby do granicy 50 goli a najprawdopodobniej przebiłby ją. Te 6 kolejek to były starcia z końcem stawki, które Barcelona dosyć łatwo wygrała. Osobiście wydaje mi się, że 55 goli byłoby w zasięgu. Sam sezon był uznawany za dosyć przeciętny. Kapitalna liga została przyćmiona przez miazgę, jaką zafundował Barcelonie- Bayern, odpadnięcie z Pucharu Króla oraz chorobę trenera Tito Vilanovy. Ja do tej pory zadaję sobie pytanie dlaczego to wszystko tak poszło. Dopóki był Tito myśl Guardioli była kontynuowana. Rekordy wychowanków w składzie, bijący rekordy Messi, kolejny półfinał LM. Po tym czar prysł. Zaczęły się transfery za rekordowe sumy i o ile pierwszy sezon Lucho trochę zamydlił obraz co dalej się będzie działo z najlepszą drużyną na świecie ,kolejne lata pokazały, że zarząd i trenerzy nie byli w stanie wykorzystać potencjału posiadania piłkarza kalibru Messiego a największy rywal argentyńczyka do roli najlepszego piłkarza naszej ery nadrobił w LM jak i w złotych piłkach.
0
@koziar Ostatnie lata to jest jak drzazga w wiadomo czym. Ale niestety trzeba se to jasno powiedzieć że za ostatnie lata i za te oklepy które Barcelona dostała odpowiadają wszyscy. Nie tylko sam trener ale także zawodnicy. Dostają potężne pieniądze za swoją grę a w krytycznych momentach za ich zaangażowanie nie zapłaciłbym złamanego grosza. Bo co mi po ich kosmicznych umiejętnościach, czy to Leo czy Suareza bo jak przyszło co do czego i nas już nawet Roma dusiła to wszyscy jak jeden mąż patrzyli w buty a po końcowych gwizdku szybciutko do szatni