- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1142 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1142 Culés
1
Coraz bardziej mam wrażenie, że Polska zamroziła gospodarkę za wcześnie i przez to szpitale były obłożone w małym stopniu. Do tego przez to, że zamknęła za wcześnie to również za wcześnie otwiera bo dłużej by tego nie dali rady ciągnąć. W większości krajów gdzie było sporo więcej zachorowań wszystko zaczyna mocno spadać i faktycznie można powiedzieć, że obostrzenia pomogły. U nas na tym samym poziomie niemal od miesiąca, nie wiem o co chodzi.
1
@ShinobiQWE Akurat to były dobrze podjęte kroki. W tamtym czasie jak to mawiał Kononowicz "nie było niczego". Sprzętu ochronnego praktycznie zero, masek, płynów do dezynfekcji. Żadnych procedur postępowania, testów itd. Nie było też wiedzy jak leczyć, jak działać, jak bardzo i dla kogo groźny jest wirus.
Teraz bardzo wiele się zmieniło przede wszystkim pod kątem środków ochrony osobistej i polskie szpitale są bardziej gotowe. Dlatego też nie grozi Polsce aż taki paraliż jak w innych krajach.
0
@Piotr89Sand Grozi nam za to rozwleczenie tego w czasie. Nikt nie wie ile osób przechorowało to we Włoszech, Francji czy Hiszpanii. Można przypuszczać, że u nich zachorowanie idą już w miliony biorąc pod uwagę to, że większość nie ma objawów. A tymczasem u nas zachorowało kilkakrotnie mniej osób i być może będziemy się z tym bujać dłużej niż inni.
0
@ShinobiQWE Co to tak naprawdę za różnica w tym momencie?
0
@Piotr89Sand Taka, że mieliśmy mało zachorowań, a więc szpitale były obłożone w niewielkiej części, a gospodarka zwolniła.
0
@ShinobiQWE Z tym, że wtedy szpitale i państwo się przygotowywało. Teraz można wracać do życia jak inne kraje. Myślisz, że u Niemców czy Włochów epidemia się skończy wcześniej, bo niby wszyscy przechorują?