La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1314 Culés

0

Słowenia ogłosiła koniec epidemii, Austria w mojej opinii radzi sobie najlepiej z koronawirusem w Europie, w Chorwacji czy Czarnogórze mało przypadków, bardzo mało aktywnych chorych. Wiadomo liczna testów w tych krajach pewnie jest mniejsza niż w mocarstwach i jest o wiele mniej ludzi, łatwiej wszystko opanować, ale mimo wszystko cieszy to że wykresy pokazują pojedyńcze przypadki.

0

@Damian11 Patrzyłem na statystki z całego swiata i ta liczba zgonów w Polsce przy 19k przypadków nie jest znowu taka mała jak to kreuje się w mediach rządowych

1

@barcelonaLM trzeba też założyć, że chorych jest znacznie więcej, wielu bezobjawowych lub którzy to przeszli i wtedy ta śmiertelność jest minimalna, wiadomo że też zdążą się przypadki zgonów osób przez koronawirusa którzy nie byli potwierdzeni, ale jednak mimo wszystko jest to pewne że jest znacznie mniej takich przypadków zgonów niż zarażonych niepotwierdzonych

0

@Damian11 Masz rację, że to pewnie bierze się z małej liczby testów w Polsce. Ale jak rozumiem rząd lubi się opierać na oficjalnych danych, które jak wspomniałem, nie wyglądają specjalnie dobrze

0

@barcelonaLM I może tu jest problem, że patrzymy na liczby nie mając prawdziwej wiedzy i prawdziwej liczbie osób zarażonych? Codzienne umiera o wiele więcej ludzi na nowotwory inne choroby i życie toczy się dalej.

0

@Damian11 Wiadomo, że śmierć to naturalna część każdego zycia. Tylko czy przyzwylanie na swobodny rozwój epidemii jest uzasadnione etyczne? Czy niewinna śmierć chociaż jednego człowieka jest tego warta? To są bardzo delikatne tematy. Nowotworem człowiek się nie zarazi, wypadkiem samochodowym też

0

@barcelonaLM Masz całkowitą rację, ale patrząc tak z perspektywy czasu, załóżmy że ta epidemia po 10 latach wyglądałaby dalej tak samo, dalej obostrzenia, ludzie w domach, ograniczenia. Czy to wszystko miałoby sens? Bo ja nie wyobrażam sobie dalej czegoś takiego po upływie np roku

2

@Damian11 Wydaje mi się że przez 10 lat przy takiej skali zakażeń ludzkości spokojnie wyrobi sobie odporność stadna. 100 lat temu o wiele mniej rozwinięta ludzkość przeszła pandemię hiszpanki, przejdziemy i koronawirusa :)
Poza tym pandemia koronawirusa pozwoli na znaczne postępy w wirusologi czy medycynie. To taki dość nierozważany plus całej tej sytuacji. Tak samo jak wojny prowadzą do najszybszego rozwoju technologii

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?