- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1533 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
doc
6
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
16
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1533 Culés
#Tiki-takaXavi: Mane i Aubameyang mogą cię zabić, gdy mają dużo miejsca. Barcelona potrzebuje jednak zawodników, którzy wiedzą, jak grać na małej przestrzeni. Chodzi mi o piłkarza, który nie miałby problemów z przystosowaniem się do Barcelony. Nie jest łatwo takiego znaleźć. Samuel Eto’o był doskonały, tak jak teraz Luis Suárez. Mam nadzieję, że Neymar wróci do Barcelony. Jest wśród trzech czy pięciu najlepszych graczy na świecie. Mógłby wiele wnieść, ma pozytywny charakter i byłby nadzwyczajnym wzmocnieniem, ponieważ potrafi zrobić różnicę. [Metro]
1
Chciałbym znać nazwiska tych ok. 5 graczy, którzy potrafią tak dobrze grać na małej przestrzeni i byliby realnymi wzmocnieniami pierwszej 11-tki :-)
Wg tych kryteriów Mane odpada, Haaland odpada, Mbappe też, Sancho lubi się rozpędzić, podobnie jak Streling.. Więc kto? Hmmm
6
zgadzam się z Xavim, widać że Xavi namawia Barcelonę na transfer Neymara bo w niedługich odstępach czasowych dostajemy jego kolejny wywiad i w kolejnym zaznacza że Neymar by dużo wniósł.
6
Oho, Xavi pluje na Barcę i nie ma na szacunku do siebie oraz klubu. A nie, czekaj...
6
@T_TG on wspominał Sancho i Gnabriego jak Barca Neymara by nie sprowadziła
0
@Borneo Gnabriego bardzo chciałbym w Barcelonie, ale nie stać nas na zakup tego zawodnika. Pewnie kosztowałby kwotę trzy cyfrową.
1
@T_TG Sancho czy Sterling lubią się rozpędzić ale to nie oznacza, że nie czują gry na małej przestrzeni. Z wspomnianych piłkarzy skreśliłbym jedynie Haalanda. Co do Mbappe miałbym może pewne wątpliwości ale na skrzydle mógłby robić fantastyczną robotę.
1
@T_TG bayern jak nie chcę sprzedać t9 nie sprzeda jak z lewym
0
@cat_r37 wydaje mi się, że Mbappe czy Haaland nie rozwinęli by skrzydł przy Messim w obecnych czasach. Gdyby nasz zespół faktycznie stanowił kolektyw jak do 2015 roku mimo raz lepszych raz gorszych spotkań, to mieliby młodzi dużą szansę na granie "pierwszych skrzypiec", o ile byliby lepsi lub konkurencyjni do swoich rywali w klubie. Obecnie Messiego w naszej drużynie jest conajmniej o połowę za dużo, więc ktokolwiek by nie przyszedł, póki co - chyba nic by to nie zmieniło w stylu i organizacji naszej gry.
1
@T_TG rozwinięcie skrzydeł to znów jeszcze inna kwestia. Tu przy Mbappe nie miałbym żadnych wątpliwości. Grając z Messim zyskałby najlepszego kreatora na świecie. Oczywiście Kylian w takim układzie musiałby raczej grać na lewym skrzydle bo na "9" w La Liga miałby trochę ciężko, zwłaszcza u nas.
Messiego jest za dużo, to trochę prawda. Problem w tym, że to trochę wina tego, że w zespole brakuje jakości a piłkarze - nawet jeśli najlepsi na świecie to są kupowani bez większego przemyślenia. W Barcelonie jest ten problem, że wymagamy od piłkarzy kompletnie czegoś innego niż do czego są przyzwyczajeni. Coutinho całe życie gra na skrzydle to nagle ktoś chce z niego robić "8" i to jeszcze mając tuż obok siebie Messiego. Już pomijam kwestię słabej psychiki i miliona innych rzeczy które spowodowały, że Coutinho jest niewypałem. Ale choćby Griezmann, mistrz świata, jeden z najlepszych piłkarzy na świecie? I co, lewe skrzydło. De Jong też w sumie nie wiadomo co ma robić na boisku a nie będę tu przypominał o Fabregasie, Zlatanie czy Villi i Mascherano którym akurat się powiodło.
Gdy Suarez i Neymar prezentowali odpowiedni poziom i grali swoje to nie było żadnego problemu. Ale gdy widać, że Ci piłkarze nie wiedzą co mają robić to dopiero wtedy Messi zaczyna robić wszystko i się sypie.
Trochę się zamotałem, mam nadzieję, że mimo to jest w miarę zrozumiałe.
0
Niesamowicie nakręcająca wypowiedź Generała! Czuć moc!