- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 716 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 716 Culés
27
Nie żeby mnie to specjalnie bolało, albo co gorsza - żebym się naśmiewał, ale nie uważacie, że jak dzieje się krzywda czarnemu to jest ogólnoświatowa drama. Wszystko zaczyna wykraczać tam gdzie nie powinno, do świata sportu, celebrytów, nie wiem gdzie i po co jeszcze. Pamiętam było kilka takich wypadków, w tym chyba najbardziej tragiczna śmierć Igora Stachowiaka, chłopaka bestialsko torturowano, zabito, a winnych nie ukarano. Ktoś w ogóle o tym mówił? Rozpaczał? Wrażliwość "elit" nie sięgała tam?
1
@Ratamahatta Ponieważ rasizm nadal żyje kolego, myślisz czemu tak te sprawy są nagłaśniane.
13
@Ratamahatta Też to zauważyłem. Co więcej, śledząc media społecznościowe, więcej osób publikuje to jak dzieje się krzywda czarnemu, a właśnie przed chwilą widziałem filmik jak z 8 czarnoskórych chłopów skatowało, dosłownie skatowało białego człowieka, za kolor skóry. Ogólnie patrząc na to co się dzieje, na te rozruby, kradzież ze sklepów to widać tam głównie czarnych.
1
@Ratamahatta poczytaj trochę o rasizmie w Stanach, począwszy od niewolników.
1
@BarcaInfo Bo lud jest wściekły za co tam się dzieje, USA to nie jest naród jak Polska gdzie większość ludzi to w ponad 90 procentach Polacy, zróżnicowanie panuje tam ogromne, a mimo wszystko rasizm tam istnieje, do dzisiaj istnieją dzielnice np dla czarnoskórych ludzi, a kto takie dzielnice stworzył, oni? No tak średnio.
A nastroje potęguje także ktoś taki jak Donald Trump.
4
@Chwytliwy No dokładnie. Wciąż widać to jak czarnoskórzy rasistowsko podchodzą do białoskórych...
A tak na poważnie. Tu nie chodzi o rasizm, tylko o brak szacunku do drugiego człowieka. Ludzi, którzy nie uważają czarnoskórych za ludzi jest garstka na świecie. Naprawdę...Problem polega, że czarny wyzywa białego, biały żółtego, latynos araba, arab latynosa. Ale tak samo biały białego, czarny czarnego, etc.
Rasizm nie ma koloru skóry.
Smutne jest to, że mamy XXIw., a ludzie dalej z taką nienawiścią, zawiścią, złością i niechęcią do siebie zwracają...
Rzekomy rasizm, to jest tylko pretekst do tego, by jeden wyzwał drugiego. Tak samo jest z antysemityzmem, homofobią, seksizmem, etc.
4
@Przemo91 Tak i niech żyją dalej tym, co było 150-200 lat temu... Może my wrócimy do 2 WŚ jak nas Niemcy ponad 70 lat temu mordowali?
6
@Chwytliwy Rozumiem złość, to normalne w takiej sytuacji, ale zachowują się (bez obrazy) jak małpy. Oni niszczą, okradają itp. Chyba raczej nie w taki sposób powinno się pokazywać złość. Później właśnie są o nich opinie jakie są i cierpią na tym normalni czarni ludzie.
1
@michal26 No tak tak, a świnie latać potrafią, naprawdę poczytajcie albo porozmawiajcie z osobami które mają pojęcie o rasizmie, a potem nie będziecie się dziwić czemu się dzieje tak a nie inaczej w Stanach Zjednoczonych
0
@Ratamahatta bo czarna rasa jest lepsza w mainstreamowych mediach
5
@Ratamahatta Jest tak, dlatego bo świat próbuje narzucić zdanie, że tylko biali mogą być rasistami i dlatego nagłaśniane są właśnie takie akcje. Nie mówię też, że nagłaśnianie ich w normalny cywilizowany sposób jest złe no ale to co te zwierzęta (nie mówię o ludziach, którzy normalnie protestują) wyczyniają w USA to jest chore. Przez takich debili, którzy wykorzystują protesty do zamieszek, rabowania sklepów i innych przestępstw cierpią właśnie normalni ludzie.
0
@BarcaInfo Jasne, nie jestem za tym aby stosowali przemoc, tak nie dziwi mnie z drugiej strony to co tam się wyprawia, ludzie są wściekli po tym co zrobiono dla floyda, ale cóż, to tylko mamy przykład tego że rasizm niestety wciąż istnieje i to nie w małych procentach, a nastroje już wcześniej były bardzo napięte, teraz mamy tylko tego wybuch, szkoda że on jest tak krwawy.
0
@daniel32778 ja ich nie usprawiedliwiam i w ogóle co to za argument? Rasizm ma długą historię i minęło wiele lat, a nadal dobrze sobie funkcjonuje. Jednak nie jestem za rozpierd. miast
2
@BarcaInfo coraz czesciej jak widze twoje wpisy ktore nie sa zwiazane z pilka, to zaczynam cie uwazac za naprawde paskudnego typa.