La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1382 Culés

konto usunięte

7

1

@Chwytliwy Tylu gości z BVB a mistrza i tak przegrali

konto usunięte

0

@Bykunn Niestety od odejścia Jurgenna Kloppa zespołowi czegoś brakuje.

1

@Bykunn Grali jak nigdy a przegrali jak zawsze :)

2

@Chwytliwy Nie od odejścia Kloppa, tylko od jego ostatniego sezonu w BVB. Już wtedy przez długi czas byli w okolicach strefy spadkowej, albo nawet w strefie spadkowej, a ostatecznie zakończyli w lidze na 7 miejscu. W Lidze Mistrzów w fazie grupowej jeszcze jakoś szło, ale w 1/8 dostali 5:1 od Juventusu i skończyła się ich przygoda w LM.

konto usunięte

1

@Veb1233 Zauważ , że pomimo tego kryzysu jakimś cudem awansowali do Ligii Europy, wykopali Bayern w pucharze(choć z Wolfsburgiem przegrali), owszem było widać , że zespół potrzebuje odświeżenia, ale woli walki i zwycięstwa im nigdy nie brakowało, teraz zespół w większych spotkaniach się zwyczajnie spala.

Klopp zrobił dobrze, że odszedł, ale do dzisiaj nie ma takiego szkoleniowca który da im ducha walki , może Tuchel takim był, ale miał ogromny konflikt z klubem.

konto usunięte

1

@Veb1233 Właściwie to trafiła im się tylko gorsza runda w ostatnim sezonie Kloppa. Faktycznie byli finalnie na 7 pozycji i na przed ostatnim miejscu na zimę, ale na wiosnę zdobyli tylko 3 punkty mniej od Bayernu.

2

@Khajio Gorsza runda? To była fatalna runda. A co do tego, że tylko Bayern zdobył od nich mniej punktów w rundzie wiosennej, to powinno być tak od samego początku. A ostatecznie to przez cały sezon w Bundeslidze więcej meczów przegrali niż wygrali. A pomimo tego, że w tej rundzie wiosennej wygrywali, to i tak w większości meczów męczyli się do końca, a z drużynami z czołówki zazwyczaj przegrywali. Już wtedy widać było, że coś się wypaliło i dla wszystkich było lepiej, że odszedł z BVB.

@Chwytliwy Tak jak napisałeś, to był cud, że awansowali, bo stało się tak tylko dzięki temu, że to Wolfsburg awansował do finału i dzięki temu 7 miejsce dawało awans. I tak jak wtedy napisałem, już wtedy w większości meczów z drużynami z czołówki Bundesligi mieli problemy, ten mecz z Bayernem (który i tak ostatecznie wygrali dopiero po karnych) był jednym z niewielu wygranych z drużyną z TOPu w tamtym sezonie. A co do następcy, to Tuchel był idealnym wyborem, ale niestety inaczej się to potoczyło i wzieli Favra, który potrafił wygrać z Bayernem, ale w tych kluczowych meczach wszyscy wiemy jak to wyglądało.

konto usunięte

1

@Veb1233 Nie tyle co się wypaliło co Klopp dał strasznie dupy z nietrafionymi transferami i poniósł wysokie koszty. Immobile, Sahin, Kampl, Kagawa, Jojic i Mkhitaryan wybrany kosztem Eriksena i de Bruyna, mieli stanowić o sile nowego Dortmundu i z perspektywy czasu można się jedynie śmiać z tego. Przede wszystkim Immobile najbardziej doprowadził do tego stanu rzeczy. Zespół potrafił czasami grać dobrze i przypominać zespół z poprzedniego roku, ale Immobile strzelać nie kazano i grali w 10 bez zawodnika nastawionego na wykończenie.

1

@Khajio Niby tak, ale nie da się wytłumaczyć tylko słabymi transferami przedostatniego miejsca w lidze, a tym bardziej w takim klubie jak Borussia.

konto usunięte

1

@Veb1233 A czemu? Jeśli zespół w większości ruchach transferowych popełnił błąd, to trudno o dobre wyniki, dodam , że Reus miał najgorszy sezon jeśli chodzi o kontuzje i tylko Auba ratował im zady oraz odejście Roberta było bardzo widoczne.

Wypalenie, słabe ruchy transferowe, odejścia kluczowych graczy, kontuzje kluczowych graczy sprawiły o tym jak się potoczyło życie Borussi Dortmund w tym czasie.

0

@Khajio Kagawa? Chyba pomyliłeś się.

konto usunięte

2

@Veb1233 Jest jeszcze kwestia gry obronnej i pracy nad tym jego asystenta Buvaca. To że strata dwóch bramek w 15 minut była czymś normalnym i dochodziło do tego często (zwłaszcza w pierwszej połowie), to było coś nienormalnego. To że tracili bramki przez złe ustawienie to jedno, ale to że dużo więcej stracili przez indywidualne klopsy Hummelsa, Piszczka i całej linii obrony to drugie.

@kamilo0066 Kagawa oczywiście po powrocie z United. To nie był ten sam piłkarz i nie było różnicy między nim a Mkhitaryanem. Obaj zawodzili.

@Chwytliwy Jednego Kloppowi nie wybaczę w tamtym okresie. Kampl był przeogromnym talentem, który w Salzburg wyglądał jakby miał stać się najlepszym box-to-boxem na świecie, a ten wystawiał go tylko i wyłącznie na pozycji kontuzjowanego Reusa.

1

@Chwytliwy Bo nie ma takiej opcji, aby tylko transfery spowodowały, że zespół jest na ostatnim miejscu. Wszystko to co wymieniłeś później się skumulowało i efektem był taki a nie inny sezon.

konto usunięte

1

@Khajio Niestety, w ogóle zamiarem BVB było zrobienie z Kevina drugiego Marco, ale Kevin nie jest Reusem i nie predysponuje do tego, no ale Klopp miał to w dupie.

konto usunięte

0

@Chwytliwy Kampl przypomniał mi się właśnie w ostatnim spotkaniu z Mainz kiedy wrócił po dłuższej kontuzji i od razu wyglądał na weterana i zawodnika na poziomie Sabitzera i Wernera. Grał jako defensywny pomocnik, ale nie pamiętam aby w Dortmundzie ktoś na tej pozycji dawał w ofensywie tyle co on. Akcje z minuty 3.10 potrafiłby zrobić pewnie tylko Can z defensywnych zawodników.

1

@Khajio Tylko sprawdź kiedy Kagawa wrócił. Wtedy nikt nie mówił, że Japończyk będzie kluczowy w taktyce BVB. Wrócił na zasadzie 'wrócę tam gdzie dobrze grałem po nieudanej przygodzie z United'. Wcześniej przed odejściem był znakomitym piłkarzem i ważnym w układance Kloppa.

konto usunięte

0

@kamilo0066 Właśnie on miał być kluczowym zawodnikiem w zespole od samego początku i dlatego grał ciągle w pierwszym składzie. Po utracie Gotze zrobiła się dziura w pomocy i potrzebowali zawodnika na już, który zna klub i zawodników oraz sprawdził się już raz w tym systemie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?