La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 986 Culés

5

Puig i Fati wprowadzają ożywienie energię.
Cały czas zastanawia mnie, dlaczego Barca tak mało oddaje strzałów z dystansu?
Pozytyw to gra w pressingu.

0

@Jordi10 Vidal wczoraj potrafił wkurzyć. Ile to razy miał miejsce, by oddać strzał, ale zamiast tego, oddawał piłkę Messiemu.

0

@Jordi10 Przypuszczam, że jest tak dlatego, że przed polem karnym jest zazwyczaj 9-10 zawodników i ciężko znaleźć miejsce aby oddać strzał. A strzelanie z większej odległości, tak żeby bramkarz mógł to łatwo obronić, nie jest za mądre bo oznacza że oddajesz piłkę rywalowi. A tego nie lubimy.

0

@Azi Dzięki strzałom z dystansu, zmusza się skomasowaną obronę do rozluźnienia przez wyjście poszczególnych graczy do przodu w celu utrudnienia oddania takiego strzału. Tworzy do luki w defensywie i daje okazję, w następnej akcji, do zagrania bardziej koronkowego.

0

@Jordi10 No nie wiem czy ktokolwiek jest na tyle naiwny aby bać się strzałów z 30-40 metrów. Tym bardziej jeżeli na drodze piłki jest jeszcze kilkudziesięciu zawodników.

Teoria jak zwykle brzmi pięknie. Podobnie jak wystawienia Cou/Grieza na 10 jak się Leo do prawego skrzydła. Tylko czemu to nie działa ;)

0

@Azi No to spójrz na Real. Ile i z jakich pozycji strzelają.
Czasem lepiej przełamać schemat grania po obwodzie.

0

@Jordi10 Jak chcesz zmieniać nasz styl to nie w dyskusji ze mną.

0

@Azi Nie zmieniać styl tylo wprowadzic coś nowego. Tak jak zrobił to Lucho, oddając czasami piłkę rywalowi, żeby później skontrować.
Strzały z dystansu to żadne bluźnierstwo.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?