La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 714 Culés

8

Dzień dobry :)

Cóż, dzisiaj znów zapraszam do dyskusji, wymienienia się poglądami (nie muszą być zbieżne z moimi, nie musimy się poklepywać po plecach) - byleby z kulturą :)



PiS dostosował propagandę swojej kampanii wyborczej do cech swojego elektoratu. Właściwie nie rozmawia się już o gospodarce czy pomyśle na następne kadencje, a szuka się (zupełnie jak w autorytarnych rządach) wroga narodu, który ma zespolić i zmobilizować elektorat do głosowania. PiS opiera swoją kampanię na:
- straszeniu, że jak przyjdzie Trzaskowski i PO to zabierze 500+ i inne programy socjalne (co prawdą nie jest, RT postuluje utrzymanie 500+)
- naturalny wróg - ostatnio zaczęto mówić o Niemcach próbujących wybrać nam Prezydenta - bo przecież Niemcy to nasz najstarszy wróg, więc z tej propagandy łatwo zebrać korzystne żniwo
- nietolerancja wobec osób homoseksualnych - tu ukłon w stronę swojego elektoratu reprezentującego profil bardziej konserwatywny i tradycjonalny. A przy okazji obrzydliwa dehumanizacja osób homoseksualnych, straszenie ludzi odbieraniem dzieci itd itp
- kolejne socjalne obietnice - czyli dalsze kupowanie głosów.

Niestety (z mojej perspektywy) elektorat prawa i sprawiedliwości a więc i Andrzeja Dudy jest tym najbardziej zabetonowanym. Dlaczego? I dlaczego ciężko będzie wygrać najbliższe wybory?

Trzeba przyjrzeć się profilom poszczególnych grup społecznych popierających PiS:

- osoby starsze - i tu się właściwie nie dziwię. Są to osoby pracujące lub nie w czasach PRL, które aktualnie mają stosunkowo niskie emerytury. Rząd PiS to chyba pierwszy rząd, który dosłownie DAŁ tym ludziom pieniądze (to, że odebrał przez podatki to inny temat). Starszym ludziom nie zależy na praworządności, wolności w mediach, jakimkolwiek poziomie dyskusji w mediach czy tolerancji - po prostu "jest co włożyć do garnka"

- osoby ze wschodu Polski i wsi - umyślnie nie używam stwierdzenia Polski B, bo to, że są to ludzie o bardziej tradycjonalnych poglądach czy gorzej wykształceni nie robi z nich automatycznie ludzi gorszych, drugiej kategorii - te osoby są bardziej przywiązane do tradycjonalizmu, z natury niechętni do postępowości, złagodzenia swoich poglądów. Jak w przypadku osób starszych - w tych rejonach społecznych dominuje wielodzietność więc program 500+ (który swojego zadania nie spełnił, bo ani dzieciom nie żyje się lepiej - wszak przy edukacji zdalnej okazało się, że dzieci nie mają nawet swoich komputerów, a dzietność nie wzrasta) jest tutaj motorem napędowym elektoratu. Niestety w tej kategorii pojawiają się skrajne poglądy nietolerancji wobec uchodźców (czy to ukraińskich czy arabskich) oraz homofobii - ale to temat na inny wpis.

0

@Amigo_Blanco Nie będę z tobą dyskutował bo jesteś „ Blanco”

2

@Szicek10 Raaaaaasizm xD
Szkoda, ale i tak - miłego dnia :D

konto usunięte

1

@Amigo_Blanco a ja bym chętnie podyskutował, ale zgadzam się z calutkim wpisem :D

1

@Amigo_Blanco Celnie to zdiagnozowałeś, problem demokracji w Polsce jest identyczny jak w Ameryce. Społeczeństwo jest podzielone na wyłącznie dwa obozy, nie istnieje 3 czy 4 wybór ani nie ma ugrupowań centrowych. Jest ogromna polaryzacja społeczeństwa i antagonizacja, głównym motywem wyborów jest głosowanie "przeciw". Ludzie nie posiadają wiedzy o tym jak należy głosowač. Jednocześnie ciężko dociec czy to jak ludzie odbierają i konsumują polityke generuje takich polityków jakich mamy czy odwrotnie, kiepska jakość polityków podporządkowuje naród no bo na kogoś głosować trzeba i za kimś trzeba obstawać. W temacie PIS dodam że uchodzi im wszystko na sucho przez śmieszną jakość głównej opozycji w Polsce. W demokracji gdzie wizerunek to 99% sukcesu, opozycja dosłownie sama się kompromitowała wielokrotnie. Do tego dochodzi wyraźne granie tylko do grupy docelowej czyli dużych miast i ludzi nieco bardziej liberalnych przy jednoczesnym ignorowaniu wsi i małych miasteczek. Wyniki to pokazują, i to co robią obaj kandydaci w tej kampanii również.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?